۲منابع خبری می‌گویند مسکو از واشنگتن خواسته است درباره گزارش اخیر منتشر شده شامل نفوذ به روسیه توضیح دهد. در این گزارش آمده بود که ارتش آمریکا توانسته است به زیرساخت‌های حساس روسیه نفوذ کرده و در نظر دارد از این نفوذ به‌منظور اقدام تلافی‌جویانه در برابر خرابکاری احتمالی روسیه در انتخابات بهره‌برداری کند.

NBC روز جمعه گفته بود طبق مصاحبه‌ای که با یکی از مقامات ارشد سازمان اطلاعات انجام داده است نفوذگران ارتش آمریکا توانسته‌‌اند به شبکه‌های ارتباطی،‌ توزیع برق و ستاد فرماندهی کرملین نفوذ کنند. این نفوذها در صورت لزوم می‌تواند به حمله به سامانه‌های مذکور کمک کنند.
در پاسخ به این گزارش، وزارت امور خارجه روسیه از مقامات آمریکایی خواسته است توضیحاتی را ارائه کنند.

در بیانیه منتشرشده از سوی روسیه آمده است: «اگر پاسخی از سوی مقامات آمریکایی دریافت نکنیم این بدان معناست که فعالیت‌های خرابکارانه و تروریستی سایبری از سوی دولت مذکور هدایت می‌شوند. در صورت وقوع حادثه مسکو این حق را کاملاً برای خود مسلم می‌داند که دولت آمریکا را متهم کند.»

در پی یک سری حملات سایبری نسبت داده شده به روسیه از جمله حمله علیه سامانه‌های حزب دموکرات آمریکا و پایگاه‌داده ثبت‌نام رأی‌دهندگان، مقامات آمریکایی به‌طور رسمی روسیه را به‌عنوان مقصر اصلی این حملات معرفی کردند. آن‌ها گفته بودند که دولت روسیه قصد ایجاد تداخل در انتخابات آمریکا را دارد. به‌علاوه مقامات آمریکایی گفته بودند در اقدامی در زمان مناسب پاسخ روسیه را خواهند داد.
روسیه اتهامات وارد شده را رد کرده و آن‌ها را عوام‌فریبی و کاملاً غیرواقعی خوانده بود.

سخنگوی کاخ کرملین، دمیتری پسکوف می‌گوید: «تهدید‌های مطرح شده علیه مسکو کاملاً غیرقابل قبول هستند چرا که در مقام معاون رئیس‌جمهور آمریکا مطرح شده‌اند.»
Guccifer ۲.۰، همان نفوذگری که ادعا کرده بود حملات سایبری علیه حزب دموکرات را انجام داده است گفته بود انتخابات آمریکا را رصد می‌کند. او از سایر نفوذگران خواسته بود انتخابات را «از داخل سامانه» رصد کنند. برخی متخصصان امنیتی معتقدند Guccifer ۲.۰ شخصیتی ساختگی از سوی روسیه است تا رد پای خود را در این حملات مخفی کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

روسیه از آمریکا می‌خواهد درباره گزارش نفوذ اخیر توضیح دهد