روزانه ۳۰۰ میلیون رخداد امنیتی، سهم ایالت یوتای آمریکا از جهان رایانه

کمیسر امنیت عمومی دولت آمریکا می‌گوید که یوتا روزانه توسط سیصد میلیون حادثه‌ی امنیتی مورد حمله قرار می‌گیرد.
او شکایت دارد که حوادث تعریف‌نشده، بخش عمده‌ای از پویش‌‌های خودکار هستند که از سال ۲۰۱۰ و زمانی که تعداد حوادث به هشتاد هزار مورد در روز می‌رسیدند، سر به فلک کشیده‌اند.
کمیسر کیت اسکوایرز به رسانه‌ی محلی KUTV می‌گوید که او احتمال می‌دهد که این حوادث به خاطر ساخت مرکز داده‌ی بزرگ سازمان امنیت ملی در این ایالت باشد.
اسکوایرز می‌گوید: «در سال ۲۰۱۰، مدیر فن‌آوری به من گفت که میزان حملاتی که ما به طور متوسط در ۲۴ ساعت تجربه می‌کنیم، ما بین ۲۵ هزار تا ۸۰ هزار مورد است. از سال گذشته رقم این حملات به ۳۰۰ میلیون مورد در روز رسیده است. به نظر من هدف نهایی (این مهاجمان حمایت‌شده از سوی دولت‌ها) به دست آوردن داده‌های مربوط به سازمان امنیت ملی هستند.»
این ایالت ۲۰ نفر را به عنوان تیم امنیت در استخدام خود دارد و آن‌ها را با توجه به وسعت این حوادث جابه‌جا می‌کند. در میان نگرانی‌های عمده‌ی این تیم امنیتی، نشانه‌هایی از حملات تند و زننده با استفاده از پویش‌های خودکار است.
مرکز داده‌ی Bluffdate متعلق به NSA با ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار، که به طور رسمی به عنوان مرکز جامع داده‌ی ابتکاری امنیت سایبری جامعه‌ی اطلاعاتی معرفی می‌شود، در ماه می سال ۲۰۱۴ ساخته شده است و گفته می‌شود که قادر به پردازش فهرست ارتباطات مختلف، از جمله ارتباطات شهروندان ایالات متحده‌ی آمریکاست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.