۳نفوذگر هلندی، که در سال ۲۰۱۳ به راه‌اندازی بزرگ‌ترین حمله‌ی سایبری علیه گروه ضدهرزنامه‌ی Spamhaus متهم شده بود، روز دوشنبه از آزاد شد؛ وی در شرایطی آزاد شد که دوره‌ی محکومیت وی به ۸ ماه کاهش پیدا کرده و سهم عمده‌ای از آن به حالت تعلیق درآمده است.
سون اولاف کامفوییس، ۳۹ ساله، در آوریل ۲۰۱۳ توسط مقامات اسپانیایی در بارسلونا دستگیر شد؛ دستگیری وی براساس یک حکم بازداشت اروپایی به خاطر راه‌اندازی حملات انسداد سرویس توزیع‌شده توسط وی و برعلیه Spamhaus انجام شد، حمله‌ای که این نفوذگر ترتیب داد دارای سرعت ۳۰۰ گیگابیت در ثانیه بود.
Spamhaus یک گروه ناسودبر می‌باشد که در ژنو و لندن مستقر است و به ردیابی تهدیدهای مرتبط با هرزنامه و نیز مسائل سایبری می‌پردازد، این گروه فهرست سیاه این وب‌گاه‌ها را تهیه کرده و این فهرست را به ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی می‌فروشد.
با این حال، حمله‌ی DDoS علیه این شرکت بسیار پایدار بوده است، تا جایی که «عمل‌کرد مناسب اینترنت» را در معرض خطر قرار داده و در نتیجه‌ی آن بسیاری از افراد، شرکت‌ها و مؤسسات به دردسر افتاده‌اند.
کامفوییس در ابتدا به تحمل ۲۴۰ روز زندان محکوم شد، اما پس از استردادش از اسپانیا به هلند در سال ۲۰۱۳، به مدت ۵۵ روز در بازداشت به خدمت‌رسانی مشغول شد.
بنابراین قضات ۱۸۵ روز باقی‌مانده از حکم وی را به حالت تعلیق درآوردند.
به همین خاطر قرار نبود کامفوییس باقی عمرش را پشت میله‌های زندان سپری کند.
کامفوییس فقط به خاطر راه‌اندازی حملات انسداد سرویس توزیع‌شده علیه Spamhaus محکوم نشده بود. او یک آدرس IP را نیز مورد نفوذ قرار داده و در سازمان‌های مجرمانه فعالیت داشت.
در نهایت کامفوییس به هلند تحویل داده شد، جایی که در آن در ماه می ۲۰۱۳ و به مدت ۲ ماه در بازداشت به سر می‌برد.
وکلای کامفوییس می‌گویند: «یک نوجوان بریتانیایی، که از نام مستعار Narko برای نفوذهای خود استفاده می‌کرد، تنها مسئول این حمله بود.»
در آن زمان، Spamhaus یک شرکت میزبانی هلندی به نام CyberBunker را به خاطر حملات انسداد سرویس توزیع‌شده در سال ۲۰۱۳ سرزنش کرده بود، شرکتی که نامش در فهرست سیاه این شرکت ذکر شده بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

رهایی نفوذگر هلندی عامل حملات DDoS علیه Spamhaus از زندان