رخنه های داده‌ای در انگلستان چقدر جدی است؟

بر اساس گزارش‌ها، رخنه‌های داده‌ای در کسب‌و‌کارهای بزرگ زیاد در انگستان رخ می‌دهند.
در پژوهش انجام شده توسط موسسه امنیتی تحقیقاتی در انگلیس، ۲ شرکت بزرگ از هر ۳ شرکت در این کشور نوعی حمله را در طول ۱۲ ماه گذشته تجربه کرده‌اند.
بر طبق این تحلیل، این تهدید آن‌قدر قابل توجه بوده ‌است که ۲۵ درصد از این شرکت‌ها که مورد رخنه داده قرار گرفته‌اند حداقل یک بار در ماه این اتفاق برایشان افتاده‌ است.
رایج‌ترین نوع حمله برای این شرکت‌های تجاری حمله‌ی بدافزار با ۶۸ درصد بوده است.
در ۳۲ درصد موارد مهاجم خود را در قالب رایانامه و یا ‌وب‌گاه به جای شرکت جعلی جا زده‌است. حملات منعِ سرویس ۱۵ درصد رخ داده‌اند. دسترسی‌ها به رایانه‌ها و یا شبکه‌ها به صورت غیرمجاز نیز ۱۳ درصد حملات را تشکیل می‌داده‌اند.
وزیر اقتصاد دیجیتال انگلستان در مصاحبه‌ای گفته‌است: «انگلستان یکی از پیشروان اقتصاد دیجیتال است و دولت نیز امنیت سایبری را به عنوان یکی از اولویت‌ها قرار داده‌ است. تعداد زیادی شرکت‌ها، سرمایه مالی، داده و اعتماد مشتریانشان را به خاطر همین حملات سایبری از دست می‌دهند. تجارت‌های مختلف باید همه سعی شان را در امن سازی و محافظت از داده‌های مشتریان انجام دهند.»
امنیت و محافظت از داده‌ها در تجارت امری لازم و حیاتی است به طوری که لازمه حیات بسیاری از شرکت‌ها محسوب می‌شود.
متاسفانه علی‌رغم توصیه‌های فراوان مبنی بر تهدید‌هایی که از جانب مجرمان سایبری این تجارت‌‌ها را تهدید می‌کند، بسیاری از این کسب‌وکارها هنوز به دنبال کشف مخاطرات موجود هستند.
در این پژوهش آمده‌ است تنها ۵۱ درصد از همه تجارت‌های مختلف تلاشی در جهت شناسایی آسیب‌پذیری‌های مختص خود کرده‌اند. این آمار با توجه به مخاطرات مالی این نوع تهدید‌ها مخصوصاً برای شرکت‌ها بزرگ بسیار نگران‌کننده ‌است.
به گفته نویسنده این پژوهش بسیاری از شرکت‌های مذکور می‌توانند دست‌کم برخی از سیاست‌های امنیتی موجود را در جهت کاهش صدمات ناشی از حملات به کار گیرند. در بسیاری موارد تجارت‌های گوناگون هنوز در مرحله تنظیم کنترل‌های پایه‌ای امنیتی از جمله سطوح دسترسی کاربران مختلف در سازمان هستند.
کسب‌وکارهای گفته شده اگر می‌خواهند به حیات خود ادامه دهند باید هرچه سریع‌تر خود را با اقدامات پیشگیرانه امنیتی در برابر تهدید‌های روزافزون مقاوم کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.