گروه نفوذگران صعودی به نام OurMine که پیش از این مدیرعامل شرکت‌های Silicon Valley را هدف قرار داده‌ بودند، این هفته به قربانی دیگری حمله کردند. این قربانی مدیرعامل بازی پرطرفدار Pokeman Go بود.

این نفوذگران با ارسال پست‌هایی روی صفحه توییتر جان هنک، مدیرعامل Niantec، اعلام کردند که به حساب Quora نفوذ کرده و از آنجا توانسته‌اند روی صفحه توییتر وی پست بگذارند.

مورد دیگری که این نفوذگران اعلام کردند این بود که هنک از کلمه عبور «Nopass» برای حساب Quora خود استفاده کرده است. آن‌ها همان کاری را کردند که با حساب توییتر مارک زاکربرگ کرده بودند؛ در فیسبوک اعلام کردند که زاکربرگ از حروف «dadada» به عنوان کلمه عبور استفاده کرده است.

گروه OurMine این رخنه خود را «برای برزیل» نامید، کشوری که بازی Pkeman Go هنوز در آنجا راه اندازی نشده و این نشان می‌دهد که ممکن است آن‌ها بخواهند این بازی را آنجا نیز راه بیندازند.

در حال حاضر، پست‌های Quora این مدیرعامل حذف‌ شده است اما پروفایل توییتر وی هنوز پست‌های گذاشته‌شده توسط OurMine را نشان می‌دهد.

گروه OurMine پیشینه‌ای طولانی در رخنه به شرکت Silicon Valley دارند.

فهرست مدیرعاملان و بنیان‌گذارانی که این گروه به آن‌ها حمله کرده است شامل نام افراد بزرگی است که به‌سختی می‌توان برخی از آن‌ها را باور کرد و این نشان می‌دهد که حتی رهبر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری بودن به این معنا نیست که هرگز با چنین نفوذگرانی مواجه نمی‌شوید.

مارک زاکربرگ (بنیان‌گذار فیسبوک، نفوذگران به‌حساب Pinterest و توییتر وی رخنه کردند).

دیک کاستولو (مدیرعامل سابق توییتر، نفوذگران به حساب Pinterest وی رخنه و روی حساب توییترش پست گذاشتند).

جک دورسی (مدیرعامل توییتر، نفوذگران به حساب Quora رخنه و روی حساب توییترش پست گذاشتند).

ساندار پیچای (مدیرعامل گوگل، نفوذگران به حساب Quora رخنه و روی حساب توییترش پست گذاشتند).

ای وی ویلیامز (یکی از بنیان‌گذاران توییتر، Blogger و Medium و نفوذگران به حساب توییتر وی رخنه کردند).

ماریسا مایر (مدیرعامل یاهو و به حساب توییتر وی رخنه شد)

دنیل ای کی (بنیان‌گذار Spotify و نفوذگران به‌حساب توییتر وی رخنه کردند)

برندان ایدیب (بنیان‌‌گذار Oculus Rift و نفوذگران به حساب توییتر وی رخنه کردند).

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

رخنه به حساب مدیرعاملان بازی Pokeman Go توسط Ourmine
برچسب ها: