۷کاخ سفید اقدام به متن‌باز نمودن رباتی نموده که اوباما از آن برای پاسخ‌گویی به پیام‌های ارسالی در پیام‌رسان فیس‌بوک۱ استفاده می‌نماید.
قابلیت متن‌باز بودن به توسعه‌دهندگان دروپال ۸ اجازه می‌دهد تا به سرعت یک ربات پیام‌رسان فیس‌بوک را راه‌اندازی نمایند. همچنین چندین خط در مخزن کد این ربات وجود دارد که امیدهای توسعه‌دهندگان برای آینده‌ی این کد را توصیف می‌کند و از اعضای انجمن‌های توسعه‌ی نرم‌افزاری دعوت به عمل می‌آورد که در این پروژه شرکت کنند.
در میان این چند خط، با این جملات مواجه می‌شویم: «هر تعداد خط کد ممکن را ویرایش کنید تا این کد برای generalPHP در خارج از محیط دروپال نیز قابل استفاده باشد.»
«دیدن این صحنه که فردی از جامعه‌ی توسعه‌دهندگان اقدام به ویرایش این کد کند و با drupal.org هم‌کاری نماید، خالی از لطف نیست.»
در پیام README مربوطه آمده است که این ماژول می‌تواند با بهینه‌سازی مستندسازی «اطلاعات فیس‌بوک کاربران را واکشی و ذخیره‌سازی نماید.»

۱. یک برنامه‌ی کاربردی پیام‌رسانی (چت) از سوی شرکت فیس‌بوک برای تلفن‌های همراه است که ارتباط آوایی و نوشتاری را فراهم می‌کند. این پیام‌رسان این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا با دوستانش در فیس‌بوک چت و گفت‌وگو کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ربات پیام‌رسان فیس‌بوک اوباما متن‌باز شد