در یک تحقیق ۶ ماهه بر روی ۱۷ وبگاه وب تاریک و نفوذگری وب عمیق و هم‌چنین بازارهای مجرمان اینترنتی، مشخص شده است که کدام‌یک از محصولات غیرقانونی که در این درگاه‌ها خرید و فروش می‌شوند بیشترین میزان محبوبیت را دارا هستند.

این تحقیق که به‌وسیله‌ی اریکسون مارتین، احمد دیاب و پائولو شاکاریان از دانشگاه ایالتی آریزونا انجام گرفته است، شامل ورود به ۱۷ وبگاه در زمان‌های مختلف است تا بتوانند در این مکان‌ها یک فهرست نمونه از محصولاتی را که به فروش می‌رسند، ایجاد کنند.

وبگاه‌هایی که این محققان به آن‌ها وارد شده‌اند شامل بازارهای وب تاریک هستند که تنها از طریق اتصالات وب تاریک می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت، اما همچنین بازارهای وب عمیق نیز در این میان بودند که یکی از آن‌ها از طریق اینترنت همگانی نیز قابل دستیابی بود، اما موتورهای جستجو معمولاً از طریق حساب‌های محافظت‌شده با رمز عبور، مانع از ورود به این وبگاه‌ها می‌شدند.

فروش کارت‌های اعتباری محبوب‌ترین نوع خرید و فروش

هنگامی‌که محققان موفق شدند به این وبگاه‌ها دسترسی پیدا کنند، شروع به جمع‌آوری همه‌ی داده‌ها کردند. آن‌ها فرایندهای خودکار و دستی را آغاز کردند تا به طبقه‌بندی جزییات بخش‌های مختلف هم از لحاظ بازار و همه از لحاظ نویسندگان آن‌ها بپردازند.

نتیجه‌ی کار آن‌ها در انتهای این مقاله آمده است. این جدول نشان‌دهنده‌ی ترتیب محبوب‌ترین محصولاتی است که در این درگاه‌ها و وبگاه‌های جرائم سایبری خرید و فروش می‌شوند.

ده مورد از محبوب‌ترین این محصولات عبارت‌اند خدمات خرید و فروش کارت‌های اعتباری، موارد مرتبط با PayPal، کارت‌های اعتباری نقد، ابزارهای PGP، موارد مرتبط با Netflix، ابزارهای عمومی نفوذگری، داده‌های لو رفته، ابزارهای نفوذ به رایانامه و ابزارهای امنیت شبکه.

البته دسته‌های دیگری نیز همچون VPN های ضدضربه، RAT ها، شبکه‌های بات، کیت‌های فیشینگ، کیت‌های بهره‌بردار و کی‌لاگرها نیز در این میان وجود داشتند.

همچنین این پژوهشگران گفته‌اند که نرخ بالایی را از پاسخ به ارسال‌ها در این بازارهای مجرمانه یافته‌اند، حتی با وجودی که بسیاری از این درگاه‌ها سیاست‌گذاری‌هایی برای جلوگیری از این نوع رفتارها از سوی فروشندگان داشته‌اند.

علاوه‌ بر این، این مطالعه نشان می‌دهد که بیشتر بازارها معمولاً با چند محصول خاص طبقه‌بندی شده‌اند که خریداران می‌توانند به‌وفور این محصولات را در وبگاه‌های آن‌ها پیدا کنند و تعداد بسیار اندکی از این درگاه‌ها هستند که همه نوع محصولاتی را برای فروش عرضه می‌کنند.

در مجموع محققان می‌گویند که آن‌ها ۸۰۰۰ نوع مختلف از محصولاتی را که در این ۱۷ وبگاه،‌ خرید و فروش می‌شوند، پیدا کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

رایج‌ترین محصولات در بازار وب تاریک
برچسب ها: