اداره درآمد خدمات داخلی (IRS) هفته گذشته اعلام کرد که خدمات اینترنتی «دریافت رونوشت اسناد» خود را پس از ارائه‌ی برخی از بهبودهای امنیتی در فرایند احراز هویت آن دوباره راه‌اندازی می‌کند. خدمات اینترنتی دریافت «رونوشت اسناد» در ژانویه سال ۲۰۱۴ توسط اداره درآمد داخلی ایالات متحده راه‌اندازی شد که به کاربران اجازه می‌دهد تا رونوشت مالیات‌های خود را دیده و بارگیری کنند. در ماه می سال ۲۰۱۵ این خدمات پس از آن تعطیل شد که این سازمان متوجه شد که کلاهبرداران از آن سوءاستفاده می‌کنند.
به گفته‌ی IRS، این خدمات اکنون از فرایند احراز هویت دقیق‌تری استفاده می‌کند که مانع از این می‌شود که کلاهبرداران بتوانند از آن سوءاستفاده کنند. چارچوب دسترسی امن جدید،که برای همه‌ی ابزارهای اینترنتی این سازمان استفاده می‌شود و نیاز به سطح‌ بالایی از اطمینان دارد، در مشارکت با خدمات دیجیتال دولت ایالات متحده و دیگر مراجع امنیتی ایجاد شده است.

قبل از اینکه این خدمات تعطیل شوند، کلاهبرداران با دانستن نام افراد، تاریخ تولد، شماره امنیت اجتماعی و وضعیت مالیاتی آن‎ها و برخی از پاسخ‌هایی که به سؤالات احراز هویت (KBA) داده می‌شد نظیر نشانی و میزان وام، می‌توانستند به حساب‌ها دسترسی پیدا کنند.
در روند ثبت‌نام جدید، که باید توسط کاربرانی که تاکنون نیز ثبت نام کرده‌اند دوباره انجام شود، مالیات دهندگان باید همچنین اطلاعات حساب‌های مالی خود (نظیر شماره کارت اعتباری، شماره وام خودرو، شماره‌ی حساب وام) و یک نشانی رایانامه و یک شماره تلفن همراه را نیز وارد کنند.
این سازمان اشاره کرده است که تنها شماره‌هایی که در آمریکا هستند می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند و نام کاربران باید به حساب آن‎ها مربوط باشد. شماره تلفن‌های اعتباری، خطوط تلفن ثابت و خدمات تلفن مجازی پذیرفته نخواهد شد. کسانی که اعتبار مسدود شده‌ای در سوابق خود از طریق Equifax دارند، باید به صورت موقت آن را حل کنند، تا بتوانند روند ثبت نام را کامل کنند.

به عنوان بخشی از روند تأییدیه، کاربران یک پیام فعال‌سازی یک بار مصرف یا یک کد امنیتی را از طریق رایانامه و پیامک دریافت خواهند کرد. همچنین مالیات‌دهندگان قادر خواهند بود تا تاریخ و زمان آخرین دسترسی خود را به این خدمات مشاهده کنند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های مشکوک را ردیابی کنند.
اداره درآمد داخلی در ابتدا گزارش داد که کلاهبرداران از خدمات «دریافت رونوشت اسناد» برای دسترسی به حساب‌های تقریبا ۱۱۴ هزار نفر از مالیات‌دهندگان استفاده کرده‌اند. با این حال تجزیه و تحلیل‌های بیشتری که صورت گرفت آشکار کرد که تعداد واقعی حساب‌های در خطر قرار گرفته به بیش از ۷۰۰ هزار مورد می‌رسد.
چندین نفر به دلیل نقش آن‎ها در طرح‌های تقلب مالیاتی مربوط به خدمات «دریافت رونوشت اسناد» شناسایی شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

راه‎اندازی خدمات «دریافت رونوشت اسناد» با امنیت بهبود یافته در ایالات متحده!
برچسب ها: