نیروی دریایی ارتش ایالات‌متحده آمریکا یک مسابقه از نوع تصاحب پرچم (مسابقات امنیت سایبری یا CTF) را راه‌اندازی کرده است تا شبکه‌هایی را که به‌وسیله وزارت نیروی دریایی (DoN) استفاده می‌شوند امنیت بخشد و وضعیت امنیتی سایبری کلی شاخه‌ی نظامی خود را بهبود دهد.
این رویداد توسط دو تن از کارآموزان برنامه‌ی کارآموزی تحقیقات نیروی دریایی (NREIP) به نام‌های دانیل جرمین و تروور فیلیپس ایجاد شده است.
این دانشجویان یک وضعیت رقابتی را در شبکه‌هایی که برخط نیستند به‌عنوان بخشی از برنامه NREIP ایجاد کرده‌اند که بخشی از برنامه نیروی دریایی است و دانشجویان را در محیط‌های نیروی دریایی قرار می‌دهد تا پروژه‌های تحقیقاتی نیروی دریایی را پیگیری کنند.
این برنامه یک آزمایشگاه سایبری است که با کمک مالی بخش مهندسی و علوم مبتکرانه‌ی نیروی دریایی ایجاد شده است.
در اوایل امسال، یکی از فرماندهان مرکز نبردهای نیروی دریایی گفت که نیروی دریایی به دنبال کشف سامانه‌ای است که به آن اجازه دهد تا به‌صورت انتخابی سطوحی از دارایی‌های هوایی و زیردریایی خود را به اینترنت متصل و از آن قطع کند. این اظهارات بعد از آن ایراد شد که محققان دانشگاه لکستر متوجه شدند که سامانه‌های نیروی دریایی انگلستان مستعد قرار گرفتن در معرض حملات سایبری هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

راه‌اندازی مسابقات امنیت سایبری توسط نیروی دریایی ارتش آمریکا