کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

ترامپ در صحبت‌های خود به خبرگزاری‌ها اعلام کرد: «هیچ رایانه‌ای امن نیست.» این پیام ترامپ هشداری است که بسیاری از متخصصان حوزه‌ی امنیت آن را تأیید می‌کنند. ترامپ در ادامه نیز توصیه‌هایی برای حفاظت از امنیت داده‌ها ارائه کرد. او گفت: «حرکت به سمت TLS و تبادل کلید کوانتومی را فراموش کنید. اگر واقعاً چیز مهمی دارید، آن را بنویسید و از طریق پیک ارسال کنید.»

ترامپ در مشاوره‌نامه‌ی خود به فرماندهان نظامی توصیه کرد، در اطراف ارتباطات محرمانه‌ی خود از سامانه‌های شکاف هوایی استفاده کنند تا مطمئن شوند که نفوذگران نمی‌توانند اطلاعات مهم آن‌ها را هدف قرار دهند. اگر ترامپ می‌خواست همین سیاست‌ را برای ارتباطات دولتی نیز اعمال کند، باید گروه ارتشی مطمئنی وجود داشت تا پیام‌ها را جابجا کند.

در طول پویش انتخاباتی در آمریکا، امنیت کارگزارهای رایانامه‌ به موضوع داغ تبدیل شده بود. هیلاری کلینتون از کارگزارهای خصوصی برای میزبانی رایانامه‌های محرمانه‌ی خود استفاده می‌کرد و گروه‌های نفوذ روسی توانستند به این کارگزارها حمله کرده و رایانامه‌های او را افشاء کنند.
با وجود این تشویق‌ها و پیشنهاداتِ ترامپ در حوزه‌ی امنیت سایبری، او هرگونه دخالت نفوذگران روسی در روند انتخابات آمریکا را رد می‌کند. وقتی هفته‌ی گذشته باراک اوباما به دلیل دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، دیپلمات‌های این کشور را تحریم کرد، ترامپ به شدت به این کار انتقاد کرد. ترامپ اعلام کرده برای بررسی‌های دقیق‌تر این موضوع و تحریم‌ها، هفته‌ی آینده با مقامات سرویس‌های اطلاعاتی ملاقات خواهد کرد.

ترامپ هشدار داده است که اثبات چنین ادعاهایی بسیار دشوار است. او گفت: «من در مورد نفوذ خیلی می‌دانم. نفوذ سایبری چیزی است که اثبات آن بسیار سخت است و امکان دارد این کار توسط شخص دیگری انجام شده باشد.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دونالد ترامپ: هیچ رایانه‌ای امن نیست