دولت استرالیا ۲۳۰ میلیون دلار بودجه برای یک روش جدید مقابله با جرایم فضای مجازی با یک برنامه ۵ جانبه‌ی عملیاتی در نظر گرفته است.
این برنامه شامل روش‌های جدیدی است که برای خنثی کردن جرایم پرهزینه مثل باج‌افزارها، هک کردن‌ها، حملات منع سرویس توزیع‌شده و سرقت اطلاعات از طریق جاسوسی طراحی شده است.
طبق این گزارش، جرایم مجازی سالانه بیش از ۱ میلیارد دلار به استرالیا هزینه بدنبال داشته است. هرچند تخمین زده می‌شود این زیان مالی تا ۱۷ میلیارد دلار هم هزینه داشته باشد.
این رقم بالا طبق تخمینی است که برای جرایم مجازی انجام شده است و طبق آن، این جرایم، صدمه‌ای برابر با تقریبا ۱ درصد GDP درهر سال وارد می‌کنند.
برای کاهش این رقم، دولت ۵ نمونه‌ی عملیاتی در نظر گرفته است که در چهار سال آینده اجرا می‌شوند. این فعالیت‌‌ها شامل تقویت راه‌های دفاع مجازی، سرمایه‌گذاری در بخش نوآوری برای امنیت مجازی و ایجاد یک همکاری جهانی برای از بین بردن پناهگاه امن مجرمان مجازی است.
طبق گزارش Guardian، دولت بیش از ۱۰۰ متخصص در سازمانش استخدام خواهد کرد. دولت ۲۰.۴ میلیون دلار دیگر هم به پلیس فدرال و ۱۶ میلیون دلار هم به کمیته جرایم اختصاص داد تا تهدیدات مجازی را شناسایی و آنالیز کنند و در نهایت طبق قانون با آن‌ها برخورد کنند.
نخست وزیر استرالیا مالکولم ترنبل در پیشگفتار این روش گفت: «این ساختار این اطمینان را می‌دهد که امنیت مجازی توجهی را که لازم است، در دوره‌ای که فرصت‌ها و تهدیدهای با هم در نظر گرفته شوند، را به جامعه می‌دهد و این ایده را هم می‌دهد که باید به صورت فعالانه با این تهدیدها و فرصت‌ها برخورد کرد نه به صورت یک واکنش ساده به حوادثی که در آینده اتفاق خواهند افتاد.
در حالی‌که که گفته می‌شود این برنامه‌ها ناشی از بازبینی امنیتی مجازی طبقه‌بندی شده توسط نخست وزیر و کابینه‌اش است، هیچ شخص خاصی پشت این برنامه‌ها نیست.
از سناتور نیک زنوفون خواسته شد که برای توضیحات بیشتر راجع به یافته‌های این بازبینی با The Australian صحبت کند.
آقای زنوفون گفت: «چیزی که دولت می‌گوید این است که یک مشکل جدی وجود دارد ولی نمی‌خواهد بگوید این مشکل تا چه حد خطرناک است »
نکته‌ای که باید خاطر نشان کرد این است که اگر ندانیم که این مشکل چقدر خطرناک است، از کجا باید بدانیم قدر باید هزینه صرف برطرف کردن آن کنیم؟
برای اطلاعات بیشتر در مورد روش امنیتی مجازی استرالیا می‌توانید از وب‎گاه اختصاصی این دولت استفاده کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دولت استرالیا ۲۳۰ میلیون دلار هزینه صرف روش جدید مقابله با جرایم مجازی می‌کند