رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد، دولت روسیه عامل حملات سایبری به پویش انتخاباتی امانوئل ماکرون بوده است. او گفت به دولت فرانسه اطلاع دادیم که یک حمله‌ی سایبری از طرف روسیه در جریان است.

نفوذ به پویش انتخاباتی ماکرون درست دو روز قبل از انتخابات و رأی‌گیری در این کشور رخ داد و هزاران سند متعلق به پویش انتخاباتی ماکرون را افشاء کرد. رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: «ما در حال حاضر روسیه را مشاهده می‌کنیم که به‌طور مداوم زیرساخت‌های حیاتی ما را مورد نفوذ قرار می‌دهد. حال ما برای جلوگیری از چنین اقداماتی چه کار می‌توانیم بکنیم؟»

رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام نکرد کدام یک از زیرساخت‌های حیاتی این کشور توسط نفوذگران روسی مورد حمله قرار گرفته است. او اعلام کرد پیش از انتخاباتِ سال گذشته با مقامات دولت‌هایی مانند انگلستان و آلمان در ارتباط بوده است. این آژانس اطلاعاتی، نفوذ به پویش تبلیغاتی ماکرون را با نفوذ به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رایانامه‌های هیلاری کلینتون در یک راستا می‌داند.

واشنگتن رسماً دولت روسیه را به دخالت و نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرده و اعلام کرده مسکو بسیار علاقه‌مند بود تا در این انتخابات دونالد ترامپ به پیروزی برسد. در نیمه‌شب جمعه به وقت فرانسه، نفوذگران هزاران سند و رایانامه متعلق به پویش انتخاباتی ماکرون را به‌طور برخط منتشر کردند. این اسناد در ادامه توسط ویکی‌لیکس نیز منتشر شد.

ماکرون ۳۹ ساله که توانست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به پیروزی برسد، در بیانیه‌ای این نفوذ را گسترده و هماهنگ اعلام کرده است. مقامات آگاه اعلام کردند دادستان پاریس، گروهی را برای بررسی این حملات سایبری راه‌اندازی کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دولت آمریکا در مورد نفوذهای روسیه به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هشدار داد