گوگل در آخرین «گزارش شفافیت» خود افشاء می‌کند که دولت‌ها بارها از این شرکت خواسته‌اند تا اطلاعاتی را در مورد کاربران بدهد و این بار خبرهای ترکیبی را در این‌باره ارائه می‌کند.

ستون «وقایع» در این گزارش این حقیقت را بیان می‌کند که دولت‌ها بین ۱ جولای و ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ حدود ۴۰۶۷۷ بار اطلاعات کاربران و اطلاعات ۸۱۳۱۱ حساب کاربری را از گوگل خواسته‌اند و نیز این که گوگل تا زمان مشخصی در قیاس با نیم سال قبل اطلاعات را در ۶۴ درصد موارد تحویل داده است.

در ستون «Phew ،Perhaps» میانگین بلندمدت تحویل اطلاعات توسط گوگل روندی نزولی داشته است: اولین گزارش شفافیت این شرکت از سال ۲۰۱۰ تحویل اطلاعات را در ۷۶ درصد موارد نشان می‌دهد. ۶۴ درصد کنونی هنوز بسیار پایین‌تر از میزان تحویل اطلاعات گوگل تا سال ۲۰۱۲ است.

گوگل ظاهراً نگران این افزایش درخواست نیست و رئیس بخش اعمال قانون و امنیت اطلاعات، ریچارد سالگادو، در وبگاه خود در این باره می‌گوید: «ما از برخی بهبودهایی که در قوانین تجسس شاهد بوده‌ایم استقبال می‌کنیم.»

سالگادو سپر محرمانگی جدید EU/USA را تحسین می‌کند و از قانون جبران خسارت قضایی آمریکا استقبال کرده‌ است اما همچنین خواهان تلاش‌هایی برای بهبود فرآیندهای دیپلماتیک به‌منظور ارتقاء شبکه‌ای قدرتمند، اصولی و شفاف از بازرسی‌های فرامرزی قانونی است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دولت‌ها بیش از آنچه گوگل می‌گوید در پی اطلاعاتی در مورد شما در این موتور جستجو هستند!
برچسب ها: