جریمه امنیتی گوگل چیست؟

در طول دهه اخیر گوگل سعی بر آن داشته تا موتور جستجوی خود را هوشمند تر نماید. در طول زمان شروع به حذف محتوای ضعیف و افزایش محتوای قوی در SERPs (نتایج صفحات جستجو) نموده است که اینجا همان جایی است که جریمه گوگل مطرح می شود. جریمه به دو صورت دستی و اتوماتیک اعمال می گردد. در نظر داشته باشید موارد مطرح شده تنها به جریمه های امنیتی گوگل ارتباط دارد:

۱- خطای داخلی ۴۰۴: گوگل می خواهد مطمئن گردد که محتوای ارائه شده توسط شما به کاربر بی نقص و مشکل می باشد. در صورتی که خطایی پدید آید یک سیگنال اخرایی برای گوگل ارسال خواهد گردید.

۲- لینک های مخفی: تمامی صفحات وب سایت شما می بایستی برای کاربر واضح، مشخص و مفید باشد. هر لینکی که عمدا و یا سهوا و یا توسط هکر در وب سایت مخفی شود توسط گوگل نامطمئن طلقی می گردد حتی اگر رنگ لینک شما شبیه به پیش زمینه وب سایت باشد.

۳- محتوای مخفی

۴- در دسترس نبودن وب سایت: زمانی که وب سایت شما از دسترس خارج می شود گوگل کاربران را به صفحات مورد نظر هدایت نمی کند بلکه وب سایت را مجددا re-index می کند. در نظر داشته باشد که امکان از دسترس خارج نمودن وب سایت شما توسط هکر ها در زمان هایی خاص می تواند وجود داشته باشد.

۵- کندی وب سایت: در صورتی که سرعت بارگذاری وب سایت کند باشد، کاربران نا امید با رویت محتوا می شوند. در نظر داشته باشید عوامل بسیاری در کند شدن سایت دخیل می باشد و موجب از دست دادن جایگاه وب سایت در گوگل خواهد شد.

۶- محتوای هرز: بسیاری از وب سایت ها از ماژول های تشخیص محتوای spam استفاده می کنند. اما می بایستی بسیار به نظرات کاربران توجه فرمایید تا وب سایت دچار این آسیب پذیری نگردد.

۷- پیشنهادهای سئو کاران کلاه سیاه: درصورتی که وب سایت شما مطلبی در مورد نحوه پردازش SERPs توسط روش های Black hat درج نماید توسط گوگل جریمه خواهد شد.

۸- هک محتوای وب سایت: در صورتی که محتوای وب سایت هک شود، گوگل سریعا شما را از SERPs حذف می نماید و جایگاه شما در موتور جستجو بناگاه تغییر می کند.

۹- گزارش Spam: گوگل صفحه ای با نام online form for spam site reporting انتشار داده است. در صورتی که وب سایت شما بعنوان منبع و یا انتشار دهنده بدافزار معرفی گردد و البته صحت آن اثبات شود توسط گوگل سریعا جریمه خواهد شد.

۱۰- خطا در Robots.txt: این فایل می بایستی حتما ایجاد گردد تا به گوگل نحوه مراوده را اعلام نماید. در صورتیکه صفحات بسیاری را از درون این فایل حذف نمایید توسط گوگل جریمه می شوید.

۱۱- اتصال به سایت های مشکوک: به هیچ عنوان وب سایت را به سایت هایی که محتوای آن شک بر انگیز بوده و یا معتبر نباشند لینک ندهید.

۱۲- لینک های مخرب: اگر شما بدشانس باشید رقیب غیر اخلاقی ممکن است تلاش به منظور افزایش جایگاه شما در SERPs از طریق جریمه در گوگل نماید که معروفترین این تکنیک ها توسط کمپین های backlink مخرب است.

۱۳- دامنه شهرت بدی داشته باشد: شما ممکن است اشتباه دامنه ای را خریداری نموده باشید که سابقه بدی داشته و با ایجاد وب سایت جدید قصد در بهتر نمودن آن داشته باشید که پیشنهاد می گردد وقت و هزینه خود را تلف ننموده و دامنه جدید اختیار کنید.