۳سازمان FBI می‌گوید یک پیمانکار دولتی را به اتهام سرقت اسناد محرمانه‌ای که شامل ابزارهای نفوذ نیز بوده، دستگیر کرده است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، هارولد توماس مارتین ۵۱ ساله متهم شده است اسناد دولتی شامل اطلاعات فوق‌محرمانه را به سرقت برده است. وی که مسئول یک سازمان اطلاعاتی محرمانه بوده، متهم شده در سال ۲۰۱۴ شش مورد از اسناد سرّی را دزدیده است. وزارت دادگستری در این خصوص گفته است: «این اسناد از طریق منابع دولتی، روش‌ها و توانایی‌های حساس امنیتی ایجاد شده بودند و در بخش‌های مختلف امنیت ملی کاربرد داشته‌اند.»

به گفته نیویورک تایمز، مارتین که یک پیمانکار سازمان NSA است به دلیل انتشار کد رایانه‌ای محرمانه‌ای دستگیر شده است که برای نفوذ به دولت‌های خارجی استفاده می‌شده است. او برای Booz Allen Hamilton کار می‌کرده است؛ همان بخشی که ادوارد اسنودن نیز در آن مشغول به کار بوده است. Booz Allen Hamilton که کار نگهداری زیرساخت‌های NSA را بر عهده دارد هنوز درباره مارتین اظهارنظری نکرده است. مارتین یک هفته پس از آن دستگیر می‌شود که نفوذگران ناشناسی با عنوان ShadowBrokers به‌صورت برخط اقدام به انتشار ابزارهای نفوذ سازمان NSA کردند.

به گزارش وزارت دادگستری آمریکا، مارتین در بازجویی‌های اولیه سرقت هرگونه اسناد و ابزار محرمانه را رد کرده بود، اما بعداً این امر را تائید کرده و گفته می‌دانسته اجازه دسترسی به این اسناد را نداشته است. وکیل مارتین می‌گوید هنوز شواهد قابل استنادی که خیانت او را به کشور اثبات کند وجود ندارد.
اسناد دیجیتالی و چاپ‌شده‌ای از مدارک به سرقت‌رفته در خانه و خودرو مارتین در مریلند کشف و ضبط شده‌اند. اگر جرم مارتین اثبات شود وی احتمالاً باید به خاطر سرقت اسناد دولتی و دسترسی غیرمجاز به ابزارهای محرمانه ۱۱ سال زندان را متحمل شود. سازمان NSA‌ هنوز درباره این خبر اظهار نظری نکرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستگیری مظنون اصلی سرقت ابزارهای نفوذ سازمان NSA
برچسب ها: