۱نفوذگری که توسط FBI و همکاری پلیس چک دستگیر شد، مسئول نقض داده‌ی لینکدین در سال ۲۰۱۲ است که نزدیک به ۱۱۷ میلیون حساب کاربری در این نقض داده افشاء شد.
به گزارش رویترز، یوگنی N، هکر ۲۹ ساله روسی در پراگ در ۵ اکتبر، در اتهام به شرکت در انجام حملات سایبری علیه ایالات متحده، دستگیر شد. قبل از این حدس زده می‌شد این نفوذگر در نفوذ به کمیته‌ی ملی دموکرات، نفوذ به حساب‌های نامزد ریاست جمهوری هیلاری کلینتون و تحت تأثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش داشته باشد.

با این حال آخرین بیانیه‌های منتشرشده توسط لینکدین نشان می‌دهد که این دستگیری مربوط به نقض داده ۲۰۱۲ در شبکه‌های اجتماعی است که آدرس‌های رایانامه و گذرواژه‌های درهم‌سازی‌شده‌ی ۱۱۷ میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داد.
لینکدین در بیانه‌ای گفت: «ما از تلاش‌ و فداکاری‌های FBI در پیدا کردن مسئولین این حمله‌ی سایبری بسیار ممنونیم. در پی نقض رخ‌داده در سال ۲۰۱۲ برای اطلاعات اعضای لینکدین، ما به‌طور فعال برای دستگیری مسئولین این واقعه با FBI در ارتباط بودیم.»
اوایل امسال، یک نفوذگر با نام مستعار «Peace» اطلاعاتی را برای فروش گذاشت که ادعا می‌کرد پایگاه داده‌ای از ۱۶۷ میلیون آدرس رایانامه و گذرواژه‌های درهم‌سازی‌شده‌ است که اطلاعات ۱۱۷ میلیون حساب کاربری لینکدین را شامل می‌شد.

ولی هنوز مشخص نیست که آیا این فرد دستگیرشده همان فردی است که چند ماه بعد این اطلاعات را در وب‌تاریک به فروش رساند یا خیر.
اما اگر معلوم شود که این فرد دستگیرشده همان فردی است که اطلاعات را در وب‌تاریک به فروش رسانده، FBI برنده‌ی تمام پول‌ها خواهد شد چرا که «Peace» همان فردی است که داده‌های MySpace ،Tumblr ،VK.com و Yahoo را در بازارهای وب‌تاریک فروخته است.
پلیس چک گفت که دادگاه در خصوص استرداد این نفوذگر به ایالات متحده تصمیم خواهد گرفت، جایی که او در برابر جرائم خود باید پاسخگو باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستگیری عامل نقضِ داده‌های لینکدین توسط FBI
برچسب ها: