۱مقامات قضایی ایالات‌متحده آمریکا می‌گویند مارتین گاتسفلد ۳۲ ساله را به جرم راه‌اندازی حملات منع سرویس توزیع‌شده علیه بیمارستان کودکان بوستون و شبکه حمایتی خانواده و جوانان با نام Wayside بازداشت کرده‌اند. این شبکه حمایتی، مرکز درمانی بیماران ذهنی در Framingham‌ است.

به گفته مقامات، گاتسفلد یکی از چهره‌های اصلی پشت حملات DDoS بوده است. این نفوذگر دلایل حمله خود را با ذکر جزئیات بیان کرده است. او می‌گوید این کار را به یاد جاستینا پلتیر انجام داده است. او پس از آن تصمیم به حمله گرفته که متوجه می‌شود کارکنان بخش پزشکی به این تصور که جاستینا از سوی خانواده‌اش مورد سوءاستفاده فیزیکی قرار گرفته است سعی داشته‌اند او را از خانواده‌اش دور کنند؛ اما در واقع بیماری او را اشتباه تشخیص داده‌اند و این قضیه را وخیم‌تر کرده است.

گاتسفلد سعی کرده‌ بود از آمریکا به سوی کوبا فرار کند
گاتسفلد و چند فرد ناشناس دیگر تصمیم می‌گیرند یک عملیات سایبری را علیه بیمارستان کودکان بوستون انجام دهند. آن‌ها سپس حمله‌ای دیگر را علیه یک مرکز پزشکی دیگر انجام می‌دهند، چرا که به تصور آن‌ها این مرکز درمان‌های اشتباهی را برای نوجوانان دارای بیماری‌های روانی انجام می‌داده است. حملات منع سرویس توزیع‌شده علیه این دو مرکز پزشکی در اکتبر ۲۰۱۴ رخ داده و در مجموع ۶۱۸ هزار دلار خسارت به بار آورده است.

سازمان FBI در جریان بررسی‌های خود گاتسفلد را در اواخر سال ۲۰۱۵ مورد بازجویی قرار داد. علیرغم این‌که به او گفته شده بود که تحت تحقیقات رسمی است اما وی به همراه همسرش تصمیم می‌گیرند با قایق فلوریدا را به سمت سواحل کوبا ترک کنند. شرایط جوی بد می‌شود و این دو نفر از گارد ساحلی درخواست کمک می‌کنند. یک کشتی کروز سیگنال آن‌ها را دریافت کرده و آن‌ها را نجات می‌دهد. وی پس از چند روز در فوریه ۲۰۱۶ توسط FBI دستگیر می‌شود.

وی در اختیار دادستان، کارمن اورتیز قرار گفته‌ است. او همان دادستانی است که پیش از این هم فعال اینترنتی آرون سوارتز در سال ۲۰۱۳ و نفوذگر جاناتان جیمز در سال ۲۰۰۸ را تحت پیگرد قرار داده بود. هر دوی این مظنونین در جریان تعقیب و گریزها جانشان را از دست داده‌اند. گفته می‌شود گاتسفلد از روز سوم اکتبر در اعتراض به روش دادستان اورتیز و مرگ سواترز در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
گاتسفلد احتمالاً به خاطر پرونده‌ای شامل نفوذ به رایانه و حملات منع سرویس به ۱۰ سال زندان محکوم شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستگیری عامل حمله DDoS به بیمارستان بوستون