مقامات ایالات متحده آمریکا خبر از دستگیری دو عضو معروف گروه نفوذ Crackas With Attitude می‌دهند. این گروه پیش از این در دو فقره سرقت و افشای اطلاعات مربوط به مسئولان پلیس FBI و وزارت امنیت داخلی این کشور دست داشته است. پلیس FBI طی یک سری عملیات پلیسی این دو فرد را در ایالت کارولینای شمالی شناسایی و سپس اقدام به دستگیری آن‌ها کرد.

نفوذگران طی این اقدام غیرقانونی خود اقدام به افشای اطلاعات شخصی ۳۱ هزار کارمند دولتی کرده بودند که ۲۰ هزار از این کارمندان از افسران پلیس FBI بودند. علاوه بر این، ۹ هزار از این تعداد در وزارت امنیت داخلی آمریکا کارمند بودند و تعدادی از اطلاعات نیز مربوط به کارمندان وزارت دادگستری این کشور است.

گروه نفوذ Crackas with Attitude تاکنون عملیات خود را علیه چندین ارگان در آمریکا مانند سازمان سیا، پلیس FBI، کاخ سفید، ‌وزارت امنیت داخلی و چندین بخش دیگر انجام داده است.

این گروه در اکتبر سال ۲۰۱۵ با سوءاستفاده از رایانامه شخصی مدیر سازمان سیا اقدام به افشای برخی اطلاعات و پرونده‌های محرمانه مانند یک برنامه فوق محرمانه مورد استفاده برای دسترسی به اسناد محرمانه کرد.

در ژانویه سال ۲۰۱۶ نیز یکی از نفوذگران این گروه با دسترسی به حساب‌های مربوط به جیمز کلاپر ، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا، سوءاستفاده‌هایی را از این حساب‌ها انجام داد. این گروه همچنین حساب AOL مربوط به مارک گیولیانو ، معاون پلیس FBI را نیز مورد نفوذ خود قرار داد.

دو مظنونی که طی عملیات پلیسی FBI دستگیر شده‌اند، به ترتیب آندره اوتو باگز ، با نام عملیاتی INCURSIO، بیست و دو ساله از شهر ویلگزبورو شمالی در ایالت کارولینای شمالی و جاستین گری لیورمن با نام عملیاتی D۳F۴ULT، بیست و چهار ساله و از شهر مورهد هستند.

این دو طبق اخبار وزارت دادگستری آمریکا صبح روز پنج‌شنبه به جرم نفوذ رایانه‌ای دستگیر شدند. وزارت دادگستری طی اخبار منتشره خود در این خصوص اعلام کرد: «آندره اوتو باگز، با نام عملیاتی INCURSIO، بیست و دو ساله از شهر ویلگزبورو شمالی در ایالت کارولینای شمالی و جاستین گری لیورمن با نام عملیاتی D۳F۴ULT، بیست و چهار ساله و از شهر مورهد ایالت کارولینای شمالی در روز پنج‌شنبه به جرم دست داشتن در نفوذ رایانه‌ای به چندین تن از مسئولان رده بالای دولتی ایالات متحده آمریکا و همچنین سامانه‌های رایانه‌ای چندین بخش دولتی دستگیر شده‌اند. بر اساس اسناد موجود در وزارت دادگستری، باگز و لیورمن از اکتبر ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۶ با همکاری یک گروه نفوذ اینترنتی با نام Crackas With Attitude، اقدام به استفاده از روش‌های متفاوت نفوذ مانند مهندسی اجتماعی کرده‌اند و با جعل هویت افراد مختلف، اقدام به دستیابی غیرمجاز و غیرقانونی به حساب‌های شخصی اینترنتی مسئولان رده بالای دولتی کرده و همچنین به سامانه‌های رایانه‌ای چندین بخش دولتی نیز دسترسی پیدا کرده و اقدام به سوءاستفاده از آن‌ها کرده‌اند.

در برخی مواقع، اعضای این گروه نفوذ اطلاعات شخصی به دست آمده از حساب‌های شخصی مسئولان دولتی را وبگاه‌های عمومی قرار داده‌اند. همچنین این افراد تبهکار با برقراری تماس‌های تهدیدآمیز با مسئولان و خانواده‌های آن‌ها، آن‌ها را تهدید به آبروریزی کرده‌اند.»

همچنین در فوریه نیز پلیس انگلستان با همکاری پلیس FBI آمریکا یک نوجوان ۱۶ ساله انگلیسی را که مظنون به همکاری با این گروه بود، دستگیر کرد.

بر اساس اطلاعات مسئولان پلیس FBI، در بازه زمانی اکتبر ۲۰۱۵ تا فوریه ۲۰۱۶، این گروه نفوذ با استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی، اقدام به فریب دادن کاربران و دستیابی به شماره، کلمه عبور و اطلاعات حساب‌های شخصی این افراد کرده‌اند.

اولین دادگاه دو فرد مظنون که دستگیر شده‌اند، در هفته آینده و به ریاست ترسا کارول بوچانان ، از قاضی‌های اصلی دادگاه‌های آمریکا برگزار خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستگیری دو عضو گروه Crackas With Attitude‌ پس از نفوذ به حساب‌های مسئولان دولتی آمریکا
برچسب ها: