طبق گفته UKCA، مقدار۱۵۹.۱ میلیون تراکنش هوشمند در ماه فوریه انجام شده است که تقریباً معادل است با ۶۳ تراکنش در یک ثانیه.
روزنامه The Daily Star گزارش داد که اخیراً دستگاه جدیدی در اینترنت ظاهر شده است که می‌تواند ۱۵ کارت بانکی هوشمند را در یک ثانیه کپی کند.
بر اساس این روزنامه، این دستگاه پویشگر جزئیات کارت‌های هوشمند که در نزدیکیش باشد را به سرقت می‌برد و می‌تواند اطلاعات رمزگذاری شده روی کارت‌های بانکی را با استفاده از نرم‌افزار پیچیده‌ای به دست آورد.
این روزنامه گفت که این دستگاه تحت عنوان Contactless Infusion X۵ هر کارت بانکی را می‌تواند از فاصله ۸ سانتی‌‎متری بخواند. این دستگاه در هر ثانیه ۱۰۲۴ بایت اطلاعات را پویش می‌کند که برابر است با ۱۵ کارت بانکی در هر ثانیه.

این کیت تا ۵۰۰ یورو به فروش رفته یا با قیمتی کمتر در بازارهای وب تاریک ناشناس پخش شده است و حاوی خواننده‌ای با باتری درونی، یک کابل USB، ۲۰ کارت اعتباری خالی و نرم افزار آن است.
این فناوری به مهاجمان اجازه می‌دهد که هر کارت و حتی نام دارنده کارت، آدرس و خلاصه‌ای از وضعیت وی را استخراج کند.
شرکت بازرگانی کارت‌های بانکی، (The UK Cards Association (UKCA با رد این ادعاها به SCMagazineUK.com گفت: «تنها اطلاعاتی که می‌توان از این کارت‌های هوشمند به دست آورد، شماره و تاریخ انقضای آن است که حتی با نگاه کردن بر روی کارت هم می‌توان این اطلاعات را فهمید».

UKCA گفت: «امکان ساخت چنین کارتی که بتواند در یک فروشگاه یا در یک دستگاه ATM کار کند وجود ندارد زیرا شامل هیچ کلید رمزگذاری مورد نیاز برای انجام پرداخت نیست».
UKCA تاکید کرد که: «همچنین هیچ راهی برای اینکه کسی بتواند کد امنیتی، نام و آدرس پشت کارت یا جزئیات حساب بانکی مردم را به دست بیاورد وجود ندارد. هیچ کدام از این اطلاعات از طریق سامانه هوشمند در دسترس نیست».
طبق گفته این شرکت، ۱۵۹.۱ میلیون تراکنش با کارت هوشمند در ماه فوریه سال ۲۰۱۶ انجام شده ‌است که معادل است با حدودا ۶۳ تراکنش در یک ثانیه، همچنان که مشتریان تمایل به استفاده از این کارت‌ها برای خریدهای نه چندان مهم خود دارند.

به طورکلی، در مقایسه با ۱.۰۷۱ میلیارد تراکنش ماه فوریه سال ۲۰۱۵، ۱.۱۸۲ میلیارد تراکنش در فوریه امسال با استفاده از این کارت‌ها صورت گرفته‌ است. میانگین تراکنش هوشند تا مقدار ۸.۲۸ یورو افزایش یافته‌ است که نشان دهنده‌ی تأثیر افزایش تا محدودیت ۳۰ یورویی پرداخت هوشمند است. بنابراین به نظر می‌رسد که استفاده از این کارت‌ها در حال افزایش است.
این موضع همزمان با این شایعه پخش شد که آیا کلاهبرداری از کارت‌های هوشمند انجام‎پذیر است یا خیر.

پستی روی صفحه فیسبوک یک روسی منتشر شد که ادعا می‌کرد کلاهبردارن می‌توانند به طور مخفیانه از پایانه‌های POS (نقطه فروش) استفاده کرده و تا ۳۰ یورو از آن‌ها بدزدند. اما طبق گفته UKCA این موضوع درست نیست.
گیلز میسون مدیر روابط عمومی شرکت کارت‌های انگلیسی (UKCA) در صحبت با وب‌گاه Techradar گفت: «به منظور فعال کردن دریافت پول از پرداخت پول، حساب باید با یک بانک دریافت کننده هماهنگ شود».
اگرچه برخلاف این ادعاهای میسون، روزنامه گاردین گزارش داده‌ که مشتریان در خطر به دام افتادن در این کلاهبرداری‌های مبتنی بر کارت اعتباری هوشمند هستند که به تازگی هم پی‌گیری سرقت را هم متوقف کرده‌اند.

روزنامه گاردین تحقیقی انجام داده است که نشان می‌دهد بانک‌ها به طور خودکار بسیاری از پرداخت‌های هوشمند را تایید نمی‌کنند و همین موضوع به سارقان اجازه می‌دهد که از کارت‌های به سرقت رفته سوءاستفاده کنند.
طبق گفته گاردین دلیل این موضوع این است که به برخی پرداخت‌ها مانند پرداخت‌هایی که روی شبکهTube لندن جا بجا می‌شوند، به عنوان تراکنش‌های آفلاین اجازه انجام داده می‌شود. گاردین به نقل از بانکی که نخواست نامش فاش شود گفته‌ است که تراکنش‌های کمتر از ۱۵ یورو بلافاصله بررسی نمی‌شوند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستگاهی جدید ۱۵ کارت بانکی را در یک ثانیه کپی می‌کند!
برچسب ها: