با وجود این‌که هنوز آزمایش‌های امنیتی روی ویندوز ۱۰ تمام نشده و این نسخه‌ی ویندوز هنوز به بلوغ امنیتی نرسیده است، ولی مقامات وزارت دفاع آمریکا (DoD) به کارمندان خود توصیه کرده‌اند که دستگاه‌های شخصی خود را به این نسخه از ویندوز ارتقاء دهند.
پنتاگون در حال حاضر مشغول به‌روز‌رسانی ۴ میلیون از دستگاه‌های این سازمان به ویندوز ۱۰ است و برای این کار زمانی تا پایان ژانویه‌ی ۲۰۱۷ در نظر گرفته شده است.
هفته‌ی گذشته معاون فناوری و اطلاعات پنتاگون، Terry Halvorsen، در یک گفت‌و‌گوی خبری گفت: «اگر شما از یک رایانه در منزل خود استفاده می‌کنید که به ویندوز ۱۰ ارتقاء پیدا نکرده است، در حق خودتان بی‌انصافی می‌کنید. شما باید به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنید».
وزارت دفاع آمریکا مدت زیادی است که تهدیدات سایبری را بزرگ‌ترین خطر برای آمریکا می‌داند، با این حال معاون فناوری اطلاعات پنتاگون دلیل درخواست برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ را در درجه‌ی اول امنیت خوانده است.
به نظر می‌رسد قراردادهایی بین مایکروسافت و وزارت دفاع آمریکا صورت گرفته است که با‌عث می‌شود این شرکت بالاخره در موقعیت انتشار بسته‌های سازمانی برای ویندوز ۱۰ قرار گیرد.
۲۹ جولای مهلت به‌روز‌رسانی رایگان کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ به ویندوز ۱۰ به اتمام می‌رسد.
ویندوز در بسیاری از بسترهای تعبیه‌شده مانند سامانه‌های کنترلی در پنتاگون به کار رفته است و به همین دلیل این سازمان جزء آخرین مشتریان مایکروسافت است که به ویندوز ۱۰ مهاجرت می‌کند. سختی‌های زیادی برای به‌روزرسانی این سامانه‌های قدیمی به ویندوز ۱۰ وجود دارد.
در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون از مشتریان مایکروسافت از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند و این شرکت بارها اعلام کرده است که هدف آن پوشش ۱ میلیارد کاربر برای استفاده از ویندوز ۱۰ است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دستور پنتاگون به کاربرانش برای ارتقاء به ویندوز ۱۰!