تغییرات مهم این نسخه نسبت به نسخه پیشین شامل HTTP Request، بهینه سازی جستجو و نمایش نتایج در Result Tree، قابلیت جدید در کنترلر Flow Action و جستجوی آسان برای یافتن Thread Group از طریق فانکشن جدید threadGroupName می باشد. در صورتی که با اصطلاحات مندرج در این مقاله آشنایی ندارید از بسته آموزشی JMeter نسخه ۵ موجود در این لینک استفاه نمایید.

تغییرات در HTTP Request

در زمان استفاده از JMeter 5 زمانی که از default HC4 Implementation استفاه می کنید، JMeter حالت HTTP را در هر Thread Group ریست می کند. همچنین شما می توانید با درج پارامتر ها از آنها در body مرتبط با HTTP Request با متدهای (GET, POST, PUT, PATCH, DELETE, etc) استفاده کنید.

این نسخه همچنین ارسال فایل multipart/form-data برای متد های PUT و DELETE را پشتیبانی می کند و البته ارسال JSON Body را نیز برای ارتباط با Web service ها در جهت تست را نیز پشتیبانی می کند.

در این نسخه امکان تنظیم Content-Type برای درخواست های multipart/form-data وجود دارد.

بهینه سازی UI

JMeter معروفترین Listener خود را تغییر داد و امکان رویت Header را بدون باز نمودن کد html در response در تبی (TAB) جداگانه وجود دارد.

همچنین واژه Test Action در نسخه قبل به Flow Control Action تغییر یافته است.

یادگیری JMeter

به منظور یادگیری ابزار JMeter بصورت کاملا اصولی به همراه فیلم و آموزش شنیداری می توانید بسته آموزشی JMETER را از این لینک دانلود نمایید.

در JMeter نسخه ۵٫۰ چه ویژگی هایی اضافه شده است؟