۳در خبرها راجع به آسیب‌پذیری خطرناک دستگاه‌های اندرویدی از جمله دستگاه‌های تولیدی BLU Products صحبت کردیم؛ به نظر می‌رسد حماسه‌ی BLU Products تمامی ندارد. این شرکت آمریکایی در حال حاضر به دلیل در پشتی که هفته‌ی گذشته در گوشی‌های هوشمندش کشف شده به دادگاه احضار شده است.
برای آن دست از خوانندگانی که در جریان این خبر نیستند به‌طور خلاصه بیان می‌کنیم که محققان امنیتی یک در پشتی در قالب برنامه‌ای از پیش نصب شده را پیدا کرده‌اند که روی موقعیت مکانی تلفن هوشمند کاربر نظارت می‌کند، همچنین فردی که کاربر با وی صحبت می‌کند یا پیامک با او رد و بدل می‌نماید را شناسایی می‌کند.
همان‌طور که در خبرها گفتیم این نرم‌افزار به‌طور ویژه‌ای برای ارسال همه‌ی این اطلاعات، هر ۷۲ ساعت یک‌بار، به چین طراحی شده است.
این نرم‌افزار توسط شرکت چینی Shangai Adups Technology طراحی شده و به گفته‌ی مقامات این شرکت، روی بیش از ۷۰۰ میلیون دستگاه تلفن در سراسر جهان اجرا می‌شود.
کمی پس از کشف این در پشتی، BLU Products اعلام کرد که حدود ۱۲۰ هزار مورد از گوشی‌های هوشمند اندرویدی‌اش تحت تأثیر این مشکل قرار دارند. به همین خاطر BLU Products دست به انتشار یک به‌روزرسانی زد تا این نرم‌افزار مخرب را از تلفن‌هایش حذف نماید.
حال Rosen Lega که یک شرکت تخصصی در زمینه‌ی پرونده‌های حقوقی است یک «هشدار امنیتی» را در مورد این در پشتی صادر نموده و به کاربران خاطرنشان کرده که می‌توانند در تحقیقات و طرح دعوی در دادگاه شرکت داشته باشند.

همه‌ی تلفن‌های BLU تحت تأثیر این موضوع قرار ندارند
کسانی که مایل هستند بخشی از این طرح دعوی باشند نخست بایست تشخیص دهند که آیا تلفن هوشمند آن‌ها به این در پشتی مبتلاست یا خیر.
«شما می‌توانند بررسی کنید تا ببینید که آیا تلفن Blu Products شما مشمول این قضیه است یا خیر؛ برای این کار باید به منوی تنظیمات اندروید رفته، گزینه‌ی برنامه‌ها یا Apps را انتخاب کنید، سپس به سیستم نمایش (Show System) بروید و در نهایت به‌روزرسانی بی‌سیم (Wireless Update) را انتخاب کنید. اگر نسخه‌ی به‌روزرسانی بی‌سیم شما از .x۵.۰ تا .x۵.۳ یا بالاتر از آن باشد، می‌توانید مطمئن شوید که تلفن شما دچار این در پشتی است و احتمالاً شما یکی از اعضای این طرح دعوی هستید.»
BLU Products در پاسخ به طرح Rosen Lega یک بیانیه را صادر کرد که تکرار این واقعیت است که این موضوع اهمیتی ندارد و «هیچ اشتباهی از BLU سر نزده که مستحق چنین ادعایی باشد.»
به گفته‌ی این شرکت آمریکایی، از آنجایی‌که هیچ کاربری دچار ضرر و زیان نشده است، ادعای Rosen Lega بی‌مورد بوده و این شرکت کوچک‌ترین اطلاعی راجع به این قضیه ندارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

در پشتی تلفن‌های هوشمند BLU Products پای این شرکت آمریکایی را به دادگاه باز کرد