۱اگر آخرین گزارش مقامات آمریکایی را باور کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که دست کم یکی از تولیدکنندگان گوشی که در بازار آمریکا فعالیت دارد با مسائل امنیتی جدی دست و پنجه نرم‌ می‌کند.
BLU Products یکی از شرکت‌هایی است که تلفن‌های هوشمند اندرویدی را در آمریکا و برخی کشورهای دیگر در آمریکای جنوبی به فروش می‌رساند، ظاهراً حدود ۱۲۰هزار دستگاه متعلق به این شرکت سازنده دچار سوءاستفاده‌ی امنیتی شده‌اند و ممکن است همه‌ی پیام‌های متنی را به چین ارسال نمایند.
کارشناسان امنیتی اخیراً یک در پشتی را در قالب یک نرم‌افزار از پیش نصب شده کشف کرده‌اند که موقعیت مکانی کاربر تلفن همراه را پیدا می‌کند، همچنین کسی را که کاربر با وی صحبت کرده شناسایی نموده و آنچه را که در پیام‌های متنی می‌نویسد می‌خواند.
این نرم‌افزار در ادامه تمامی اطلاعات را هر ۷۲ ساعت یک‌بار به چین می‌فرستد. این نرم‌افزار رمزی توسط یک شرکت چینی توسعه پیدا کرده که Shangai Adups Technology نام دارد؛ به گفته‌ی مقامات این شرکت نرم‌افزار مورد بحث روی بیش از ۷۰۰ میلیون تلفن هوشمند سراسر جهان اجرا می‌شود.
بنابراین مشکل به ۱۲۰هزار گوشی هوشمند اندرویدی که توسط BLU Products در آمریکا راه‌اندازی شده‌اند ختم نمی‌شود.
به گزارش نیویورک ‌تایمز، شرکت امنیتی که موفق به کشف این در پشتی شده Kryptowire نام دارد؛ Kryptowire مدعی است که نرم‌افزار Adups تمامی محتوای پیام‌های متنی، فهرست مخاطبین، گزارش تماس‌ها، اطلاعات موقعیت مکانی و سایر داده‌ها را به‌طور مستقیم به یک کارگزار چینی انتقال می‌دهد.

حتی روح سازندگان گوشی‌های هوشمند هم از وجود این در پشتی در تلفن‌ها خبر ندارد
به گفته‌ی مقامات Adups، این نرم‌افزار برای کمک به سازندگان تلفن‌های چینی برای نظارت بر رفتار کاربران ساخته شده است. بنابراین این شرکت ادعا می‌کند که نسخه‌ی نرم‌افزاری که در تلفن‌های هوشمند BLU کشف شده باری گوشی‌های آمریکایی در نظر گرفته نشده است.
در این میان، BLU Products به محض مطلع شدن توسط پیمان‌کاران امنیتی، نرم‌افزار مخفی مورد بحث را از تلفن‌های هوشمند خود پاک کرده است.
به گفته‌ی مدیر ارشد اجرایی BLU، وجود یک در پشتی چیزی است که آن‌ها به هیچ وجه از آن خبر نداشته‌اند، به همین خاطر خیلی سریع نسبت به حذف آن اقدام کرده‌اند.
شایان ذکر است شرکت چینی Adups نرم‌افزارهایی را برای سازندگان مطرح‌تر گوشی‌ نظیر ZTE و هوآوی تولید می‌کند، سازندگانی که تلفن‌های هوشمند اندرویدی را به سراسر جهان و نه فقط چین می‌فروشند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

در پشتی تلفن‌های اندرویدی آمریکا و ارسال اطلاعات به چین