اپل بحث دیگری را در مذاکراتش با FBI بر سر دسترسی به آیفون سید فاروق قاتل حادثه‌ی سن برناردینو باز کرد. اپل در ستونی در روزنامه‌ی واشنگتن‌پست نوشت که ایجاد حتی یک نقطه برای حمله، امنیت شخصی و ملی را تهدید می‌کند.
معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، Craig Federighi اشاره کرد که کشف رمز گوشی یک نفر راه خوبی است برای دسترسی به اطلاعات و تسهیلاتی که شخص بدان‌ها دسترسی داشته است.
وی گفت: «زیر ساخت حیاتی ملی ما، مانند شبکه‌ی برق و مرکز حمل و نقل، بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند اگر دستگاه‌های شخصی مردم مورد نفوذ واقع شوند. مجرمان و تروریست‌هایی که می‌خواهند به سامانه‌‌ها نفوذ کنند و شبکه‌های حساس را از هم بپاشند، ممکن است حملات خود را از دسترسی به فقط یک گوشی تلفن همراه هوشمند شروع کرده باشند.»
بنابراین تلفن‌های هوشمند بخشی از پارامتر امنیتی است که از خانواده و همکاران شما محافظت می‌کند.
Federighi می‌گوید که اپل به سختی کار می‌کند تا مطمئن شود که محصولاتش ایمن هستند و ادعا می‌کند که «انجام هر کاری برای مختل‌کردن این مأموریت می‌تواند یک اشتباه خطرناک باشد.»
وی سپس به درخواست FBI برای شکست iOS برای دسترسی به گوشی فاروق و موارد دیگر مربوط به تحقیقات دیگر انتقاد کرد و گفت: «اگر این نرم‌افزار ساخته شود، همان‌طور که عوامل اجرایی قانون تأیید کردند که از اپل خواسته‌اند قفل آیفون‌های دیگری را هم بشکند، به ضعفی تبدیل می‌شود که نفوذگرها و مجرمان برای تخریب امنیت شخصی و حریم خصوصی همه‌ی ما می‌توانند از آن استفاده کنند.»
این همان جایی است که پیگیری op-ed کمی مشکل می‌شود، چرا که Federighi اشاره نکرد که در مورد فاروق، حکم دادگاه تصریح می‌کند که شکستن iOS تنهای روی تلفن همراه فاروق کار می‌کند و این‌که فقط دولت آمریکا و اپل می‌توانند از آن استفاده کنند. پس آیا Federighi می‌گوید که اپل فکر می‌کند که نمی‌تواند از نفوذ نفوذگرها به استحکاماتش، سوءاستفاده از نفوذ به iOS و تطبیق با آن برای کار بر روی چند تلفن جلوگیری کند؟ یا اپل آن‌قدر برای ایجاد دسترسی به یک iOS بی‌احتیاط است؟
Federighi نتیجه گرفت: «ما نمی‌توانیم از عهده‌ی کسانی که می‌خواهند از فن‌آوری برای ایجاد هرج و مرج استفاده کنند برآییم. با کوتاه آمدن یا معکوس کردن فرآیندمان، همه را به خطر می‌اندازیم.»
ممکن است بد جلوه دادن حقایق یک مورد امنیتی که مرزهای مهم عصر دیجیتال را آزمایش می‌کند، اثر مشابهی داشته باشد؟

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

درخواست FBI از اپل، تهدیدی برای کودکان، شبکه‌ی برق و آزادی