طبق آخرین گزارشات، سازمان امنیت و اطلاعات بریتانیا آخرین پیش‌نویس لایحه‌ی قدرت‌های تحقیقاتی را به نوعی فرصت از دست رفته می‌داند.
این لایحه مسائلی را مورد هدف قرار می‌داد که مجوز جمع‌آوری اطلاعات و نفوذ توسط جاسوسان را در نظر می‌گرفت و تلاش می‌کرد که چنین فعالیت‌هایی را در چارچوبی قانونی قرار دهد.
اما، سازمان امنیت و اطلاعات بریتانیا ادعا کرد که این آخرین نسخه‌ی لایحه به طور واضح یک فرصت از دست رفته می‌باشد.
گزارشات حاکی از آن است که به طور کلی این پیش‌نویس لایحه نتوانسته توضیحاتی را که در این زمینه مورد نیاز است انتقال دهد.
«انتظار داشتیم که حفاظت از حریم شخصی جهانی به طور مداوم در سرتاسر جهان منتقل شود یا حداقل یک بیانیه‌ی فراگیر را در خط مقدم اجرای این قانون بیابیم.»
این لایحه‌ی اخیر، نهایی نشده است چرا که وزارت کشور بریتانیا هم‌چنان به دنبال انتشار یک نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی نهایی در اواخر امسال می‌باشد.
رئیس این سازمان، دومینیک گریو توصیه‌نامه‌هایی را در این زمینه منتشر کرده است که حاوی بخش متفاوتی است که به تنهایی به محافظت‌های حریم خصوصی فراگیر اختصاص دارد.
یکی از توصیه‌های کلیدی، به تداخل تجهیزات مربوط می‌شود. لایحه‌ی جدید توانایی آژانس را برای هدایت تداخل نجهیزات به منظور به دست آوردن اطلاعات می‌پوشاند در حالی که دیگر عملیات فناوری اطلاعات تحت قوانین تنظیم شده در سازمان اطلاعات در سال ۱۹۹۴ می‌باشد.
از ICS خواسته شده است که تمامی عملیات IT را تحت قوانین مشابهی با فرآیند مجوزدهی مشابه و امنیت مشابه قرار دهد.
قوانین برخی گروه‌ها در سرتاسر بریتانیا مود هجوم قرار گرفته‌اند و مسائل واقعی را در دست نمی‌گیرند.
جیم کیلوک عضو گروه حقوق گسترش گفت: «حمله به تصویب قوانین متوقف شده است، و اکنون زمان این فرا رسیده است که در مورد این بحث کنیم که آیا قدرت نظارت بر اکثریت در جامعه‌ی دموکراسی‌طلبی مثل بریتانیا قابل قبول است یا خیر.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

درخواست از ICS برای حافظت از حریم شخصی در آخرین پیش‌نویس لایحه‌ی قدرت تحقیقاتی