روز دوشنبه کشور دانمارک رفتار تهاجمی مسکو را محکوم کرد. این اتفاق پس از این رخ داد که گروهی از نفوذگران روسی اعلام کردند که توانسته‌اند به برخی از حساب‌های رایانامه‌ی وزارت دفاع دانمارک نفوذ کرده و داده‌ها را از این حساب‌ها خارج کنند. وزیر دفاع دانمارک گفت: «این بخشی از جنگ سایبری روسیه علیه ماست که در آن شاهد رفتاری بسیار تهاجمی هستیم.»

گزارشی روز یکشنبه از طرف مرکز امنیت سایبری دانمارک منتشر شد که در آن حمله‌ی نفوذگران طرفدار کرملین را به رایانامه‌های وزارت دفاع دانمارک در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ محکوم کرده بود. وزیر دفاع این کشور اعلام کرد رایانامه‌ها حاوی اسرار محرمانه‌ی نظامی نیست ولی بهرحال این مسئله برای ما بسیار جدی است.

در این گزارش عنوان شده که این گروه نفوذ همان گروه APT۲۸ که توسط دولت روسیه مورد حمایت قرار گرفته و FBI و وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز معتقدند که این گروه در نفوذهای سایبری علیه دولت آمریکا دست داشته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دانمارک مدعی شده نفوذگران روسی به رایانامه‌های وزارت دفاع این کشور حمله کرده‌اند