دانشجوی دکترا رمزنگاری، واتس‌اپ را به مسدود کردن تماس به شماره تلفن عربستان سعودی و فریب کاربران در مورد اینکه چرا این سرویس با این حساب‌ها کار نمی‌کند، متهم کرد.

مشاور جدید بنیاد آمریکا و دانشجوی دکتری در حوزه رمزنگاری در موسسه علوم کامپیوتر و تحقیقات فرانسه با نام Nadim Kobeissi در یک توییت روز چهارشنبه نوشت: «سرویس پیام‌رسانی ادعا می‌کند آن‌ها تماس‌های رمزنگاری شده و مسدود شده را رمزنگاری نکرده‌اند و یک دیواره آتش عربستانی در حال حذف ارتباطات است.» این محقق امنیتی افزود: «همگی این‌ها دروغ است.»

او جزئیات دقیق از ادعاهای خرابکارانه WhatsApp را بر روی GitHub منتشر کرد. او نوشت: «تنها راه دولت عربستان سعودی متوقف کردن تماس‌های رمزنگاری شده از طریق حذف کردن پیام‌های رمزنگاری شده WhatsApp است.»

او گفت که این شرکت به نظر می‌رسد درصدد جلوگیری از تماس‌های رمزنگاری شده به شماره تلفن‌های عربستان WhatsApp است، حتی زمانی که کاربر در عربستان سعودی ساکن نباشد. این در تناقض با آن چیزی است که در خدمات پرسش و پاسخ این سرویس ارائه شده است که عنوان می‌کند تنها تماس‌های رمزنگاری شده در برخی از کشورها در دسترس نیستند. در این وب‎گاه اشاره شده: «اگر شما در یکی از آن کشورها باشید، امکان برقراری یا دریافت تماس را ندارید.»

بر اساس یک نظرسنجی از کاربران عربستانی در ماه فوریه، واتس‌اپ، یک سرویس پیام‌رسانی محبوب است که به‌طور انحصاری برای پیام‌های متنی استفاده می‌شود.

Kobeissi کد بایتری APK واتس‎اپ، فرمت پرونده استفاده شده توسط نرم‌افزار آندروید را مورد بررسی قرار داد که بر اساس آن شواهدی کشف شده که «به شدت» سوءظن اولیه او را در این مورد که واتس‌اپ تماس‌های رمز شده را بر اساس کد کشورها مسدود می‌کند، ثابت می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

دانشجوی رمزنگاری، واتس‎اپ را به مسدود کردن تماس‌ها با شماره‌های عربستان متهم کرد!
برچسب ها: