گروه رخنه‌گرهای مخرب «مارمولک» را به یاد بیاورید که در کریمس گذشته تعطیلات بسیاری از بازی دوستان را با نفوذ به پلی‌استیشن خراب کردند.
شبکه‌ی ایکس‌باکس لایو، به وسیله‌ی حملات انسداد سرویس مختل گردید.
اما، آیا شما قادر به بازی با ایکس‌باکس و پلی استیشن در این کریسمس خواهید بود؟
احتمالاً نه.
زیرا یک گروه جدید رخنه‌گر قصد انجام حملاتی مشابه جهت تخریب ایکس‌باکس لایو و شبکه‌ی پلی‌استیشن را در طول یک هفته‌ی کریسمس دارند.

این کریسمس خود را برای حملات روی PSN و XBox LIVE آماده کنید
در صفحه‌ی توییتر، دسته‌ای از رخنه‌گر‌های حملات انسداد سرویس که خود را «گروه فانتوم» (@PhantomSquad) می‌نامند، اعلام کرده‌اند که XBox Live و شبکه‌های پلی‌استیشن را در حملاتی هماهنگ مختل خواهند نمود.
این حملات می‌توانند مانع از لذت بردن میلیون‌ها بازی‌کننده در سراسر جهان از هدایای جدید کریسمسشان و دسترسی به بازی‌های برخط شوند.
در زیر توییت‌های گروه فانتوم قرار داده شده است:
ما قصد متوقف‌سازی Xbox live و PSN را به مدت یک هفته‌ی متوالی‌، در کریسمس امسال داریم.
فکرش را بکنید… Xbox Live و PSN میلیون‌ها میلیون دلار پول دارند… اما آیا آن پول را برای امنیت بیش تر استفاده می‌کنند‌؟
خیر، Xbox live و PSN پولی را برای بهبود امنیتشان استفاده نمی‌کنند… تا زمانی که چشمان خود را باز کنند‌، Xbox Live و PSN آسیب‌پذیر خواهند بود.

تهدیدات گروه فانتوم را جدی بگیرید
چند روز پیش، گروه فانتوم ادعا کرد که مسئول از کارافتادن شرکت ردیت است، شرکت ردیت با تأیید این موضوع، بیان می‌دارد که پایگاه‌های داده‌اش «زیر بار شدیدی هستند» که می‌تواند ناشی از حمله‌ی انسداد سرویس بوده باشد.
گروه فانتوم در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ در صفحه‌ی توییتر اعلام کرد: «شب بخیر ردیت»!
حالا گروه فانتوم خط‌کش خود را به سمت شبکه‌های بازی چرخانده است.
با این حال، هیچ یک از شرکت های مایکروسافت و سونی مسئولیت مدیریت پلی‌استیشن و شبکه‌های XBox Live راکه مورد هجوم حملات انسداد سرویس قرار گرفته اند، برعهده نمیگیرند‌. اما حداقل زمانی که گروه فانتوم ادعای خراب‌کاری را مطرح نمود شرکت مایکروسافت، این موضوع را تأیید کرد.
گروه فانتوم در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۵ در توییتر اعلام کرد: « XBox Live متوقف گردید!»
گروه فانتوم، هم‌چنین برای اثبات ادعای خود ویدئویی را از حملات مجازی خود در یوتیوب منتشر کرد.
اگر حمله‌ی انسداد سرویس بر روی PSN و XBox در طول هفته‌ی کریسمس موفقیت‌آمیز باشد‌، درست مانند سال گذشته بار دیگر تعطیلات کریسمس را برای میلیون‌ها نفر از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی در سراسر جهان، خراب خواهد کرد.
این روزها حملات انسداد سرویس به علت فراهم بودن امکانات زیاد آن به صورت برخط، به راحتی قابل انجام است بنابراین بسیار ضروری است که مایکروسافت و سونی سامانه‌ی دفاعی انسداد سرویس خود را به اندازه‌ی کافی جهت دفاع در برابر حملات ارتقاء دهند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

خاطره‌ی ناخوشایندی در تعطیلات شب کریسمس میلیون‌ها طرف‌دار پلی‌استیشن و ایکس‌باکس لایو