حمله گروه نفوذ WauchulaGhost به حساب‌های توئیتر داعش با عکس‌های مستهجن

گروه نفوذ WauchulaGhost مرتبط با گروه‎های ناشناس، اقدام به حمله به حساب‎های توئیتر طرفداران داعش کرده و حساب‎های آن‎ها را با عکس‎های مستهجن و پیام‎های نامرتبط پر کرده ‌است.
این گروه ناشناس که با شتاب به جنگ مجازی خود علیه گروه تروریستی داعش ادامه می‎دهد، در حمله جدید خود حساب‎های توئیتر مرتبط با داعش را آماج حملات خود قرار داده است و در آن‎ها عکس‎های مستهجن منتشر می‎کند.
به نظر می‌رسد که این حمله توسط اعضای این گروه ناشناس ترتیب داده شده باشد تا کنترل حساب‎های داعش و طرفداران آن را در توئیتر به دست بگیرند.

نفوذگران ابتدا عکس‎های حساب‎های مرتبط با داعش را حذف کرده و به جای آن‎ها عکس‎های مستهجن قرار دادند و سپس یک متن با مضمون «من مطالب غیراخلاقی را دوست دارم!» را در این حساب‎ها قرار دادند.
بیشتر حساب‎های کاربری مورد حمله واقع شده متعلق به کاربرانی از کشورهای عربستان، عراق و سوریه هستند.

WauchulaGhost همیشه در پی شکار طرفداران داعش است. WauchulaGhost می‎تواند در عرض چند دقیقه صدها حساب را تسخیر کند!
گروه‎های ضدداعش در کنار این اتفاقات در حال طراحی یک شبکه بات نیز هستند که می‎تواند عکس‎های مستهجن را روانه حساب‎های داعش کند. در اصطلاح تخصصی، ما این بات‎نت ها را مستهجن‎افزار می‎نامیم، که در واقع تعداد زیادی حساب جعلی ظاهراً متعلق به کاربران بالغ هستند. این حساب‎های جعلی به گونه‎ای طراحی شده‎اند که با راه‎اندازی پرونده‎های آغازگر در آن‎ها، اقدام به دنبال کردن از حساب‎های تروریست‎های داعش کرده و سپس حساب آن‌ها را از عکس‎های مستهجن پر می‎کنند. در برخی موارد، نفوذگران توانسته‎اند کنترل حساب مورد نظر را در دست گرفته و از آن‎ها به عنوان بخش فعال مستهجن‎افزار خود استفاده کنند.

WauchulaGhost در آخرین تلاش خود یک لیست توئیتری تنظیم کرده است که شامل تمامی حساب‎های مورد نفوذ واقع شده می‎شود. در حال حاضر این لیست شامل ۱۶۱ حساب می‎شود که مورد نفوذ واقع شده‎اند.
در میان حساب‎های مورد نفوذ واقع شده توسط WauchulaGhost، یک حساب مربوط به یک کاربر فرانسوی وجود دارد که در بحث فعالیت‎های تبلیغاتی برای این گروه تروریستی بسیار فعال بوده است.
استفاده از مطالب مستهجن علیه گروه تروریستی داعش در پویش‎های ضدداعشی، پدیده تازه‎ای نیست. دیگر گروه‎های نفوذ نیز با استفاده از مطالب و عکس‎های مستهجن، سعی در رسوا کردن این گروه داشته اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.