گروه نفوذ WauchulaGhost مرتبط با گروه‎های ناشناس، اقدام به حمله به حساب‎های توئیتر طرفداران داعش کرده و حساب‎های آن‎ها را با عکس‎های مستهجن و پیام‎های نامرتبط پر کرده ‌است.
این گروه ناشناس که با شتاب به جنگ مجازی خود علیه گروه تروریستی داعش ادامه می‎دهد، در حمله جدید خود حساب‎های توئیتر مرتبط با داعش را آماج حملات خود قرار داده است و در آن‎ها عکس‎های مستهجن منتشر می‎کند.
به نظر می‌رسد که این حمله توسط اعضای این گروه ناشناس ترتیب داده شده باشد تا کنترل حساب‎های داعش و طرفداران آن را در توئیتر به دست بگیرند.

نفوذگران ابتدا عکس‎های حساب‎های مرتبط با داعش را حذف کرده و به جای آن‎ها عکس‎های مستهجن قرار دادند و سپس یک متن با مضمون «من مطالب غیراخلاقی را دوست دارم!» را در این حساب‎ها قرار دادند.
بیشتر حساب‎های کاربری مورد حمله واقع شده متعلق به کاربرانی از کشورهای عربستان، عراق و سوریه هستند.

WauchulaGhost همیشه در پی شکار طرفداران داعش است. WauchulaGhost می‎تواند در عرض چند دقیقه صدها حساب را تسخیر کند!
گروه‎های ضدداعش در کنار این اتفاقات در حال طراحی یک شبکه بات نیز هستند که می‎تواند عکس‎های مستهجن را روانه حساب‎های داعش کند. در اصطلاح تخصصی، ما این بات‎نت ها را مستهجن‎افزار می‎نامیم، که در واقع تعداد زیادی حساب جعلی ظاهراً متعلق به کاربران بالغ هستند. این حساب‎های جعلی به گونه‎ای طراحی شده‎اند که با راه‎اندازی پرونده‎های آغازگر در آن‎ها، اقدام به دنبال کردن از حساب‎های تروریست‎های داعش کرده و سپس حساب آن‌ها را از عکس‎های مستهجن پر می‎کنند. در برخی موارد، نفوذگران توانسته‎اند کنترل حساب مورد نظر را در دست گرفته و از آن‎ها به عنوان بخش فعال مستهجن‎افزار خود استفاده کنند.

WauchulaGhost در آخرین تلاش خود یک لیست توئیتری تنظیم کرده است که شامل تمامی حساب‎های مورد نفوذ واقع شده می‎شود. در حال حاضر این لیست شامل ۱۶۱ حساب می‎شود که مورد نفوذ واقع شده‎اند.
در میان حساب‎های مورد نفوذ واقع شده توسط WauchulaGhost، یک حساب مربوط به یک کاربر فرانسوی وجود دارد که در بحث فعالیت‎های تبلیغاتی برای این گروه تروریستی بسیار فعال بوده است.
استفاده از مطالب مستهجن علیه گروه تروریستی داعش در پویش‎های ضدداعشی، پدیده تازه‎ای نیست. دیگر گروه‎های نفوذ نیز با استفاده از مطالب و عکس‎های مستهجن، سعی در رسوا کردن این گروه داشته اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله گروه نفوذ WauchulaGhost به حساب‌های توئیتر داعش با عکس‌های مستهجن
برچسب ها: