گروه نفوذ اینترنتی Shad۰wS۳C طی یک حمله به دبیرخانه فوریت‌های ملی پاراگوئه اقدام به رونوشت‌برداری از پایگاه اطلاعاتی PostgreSQL کرده است.

رئیس این گروه که Gh۰s۷ نام دارد، طی یک تماس با یکی از روزنامه‌نگاران حوزه اینترنت و رایانه، خبر از وقوع این حمله داده است. همچنین وی چندی پیش با همین خبرنگار مصاحبه‌ای را انجام داده بود. پیام وی در این خصوص به شرح زیر است:

«دلیل حمله گروه نفوذ اینترنتی Shad۰wS۳C، اقدامات غیرقابل‌قبول دولت پاراگوئه و نقض حقوق مردم این کشور است.

علاوه بر این، سازمان ملل متحد نیز در این اقدامات همدست بوده است. برخی از اقدامات این دولت عبارت‌اند از:

•بخش‌های قضایی و معافیت از مجازات

•شکنجه و اقدامات شبیه شکنجه

•تجاوز به حقوق زنان و دختران

•تجاوز به مدافعان حقوق بشر»

این گروه طی حمله خود بخش‌های اطلاعاتی را از یک پایگاه اطلاعاتی به سرقت برده است. این اطلاعات شامل انبارهای مواد غذایی و همچنین اطلاعات شخصی مربوط به کارمندان دبیرخانه فوریت‌های ملی است. این اطلاعات شخصی شامل نام،‌نشانی رایانامه، شماره تلفن، نشانی محل سکونت، اطلاعات مربوط به میزان حقوق و همچنین دیگر اطلاعات مربوط به فعالیت‌های دولتی این افراد مانند نقش آن‌ها در مواقع فوریتی است.

نکته مهم دیگر در این خصوص این است که اطلاعات افشاشده شامل جزئیاتی در مورد صدها اطلاعات ورود به وبگاه‌ها است که البته کلمه‌های عبور مربوط به این وبگاه‌ها درهم‌سازی شده است.

گروه نفوذ اینترنتی Shad۰wS۳C یک گروه نفوذ تازه تشکیل شده است. این گروه در جولای مسئولیت حمله اطلاعاتی به شرکت EJBCA را نیز بر عهده گرفته بود. این حمله منجر به افشای اطلاعات محرمانه و همچنین افشای گواهی‌های این شرکت شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله گروه نفوذ اینترنتی Shad۰wS۳C به دبیرخانه فوریت‌های ملی پاراگوئه
برچسب ها: