یک گروه هکری مخالف تروریست‌های داعش مسئولیت حمله به وب سایت شبکه خبری بی بی سی را بر عهده گرفته است.

در اثر این حمله تمامی وب سایت های بی بی سی در آغاز سال نوی میلادی به مدت چند ساعت غیرقابل دسترس بودند. این حملات از نوع DOS بوده اند و از طریق ایجاد ترافیک شدید بر روی سرورهای سایت بی بی سی انجام شده اند.

این گروه هکری که خود را New World Hacking نامیده می‌گوید این حملات را برای سنجش توانایی ها و قابلیت هایش انجام داده است. بی بی سی در مورد مشکلات ناشی از این حمله سکوت کرده و آن را تایید یا تکذیب نکرده است.

اعضای گروه یاد شده که در آمریکا سکونت دارند هدف خود را از کار انداختن سایت های حامی داعش و همین طور سایت ها و حساب های کاربری اعضای داعش اعلام کرده اند.

رویکرد خبری شبکه انگلیسی بی بی سی طی مدت فعالیت های جنایتکارانه گروه داعش با انتقادهای فراوانی مواجه بوده است. اصرار بر استفاده از عنوان دولت اسلامی برای این گروه جانی و خونریز و ضداسلامی از سوی ناظران رسانه ای نشانگر سیاست مزوانه این شبکه در جهت نسبت دادن رفتارهای داعش به کل مسلمانان دانسته شده است.

این گروه ۱۲ نفره متشکل از ۸ مرد و ۴ زن است که از سال ۲۰۱۲ گرد هم جمع شده اند. از جمله دیگر فعالیت های آنها می توان به راه اندازی پیکاری برای مقابله با فرقه نژادپرست کوکلوس کلان، تلاش برای شناسایی حامیان داعش در شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله هکری مخالفان داعش به سایت بی بی سی