۳نفوذگر معروف آمریکایی The Jester به دنبال حملات اخیر روسیه که آمریکا را هدف قرار داده بود، به یک وب‌گاه دولتی این کشور حمله کرد.
ما امروز در یک میدان نبرد سایبری هستیم که با وجود انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کارشناسان با تعداد زیادی حملات سایبری مواجه شده‌اند.

در حالی که نفوذگران احزاب و پرسنل درگیر در مبارزات ریاست جمهوری را هدف قرار داده‌اند، دولت آمریکا روسیه را در این حملات سایبری مقصر می‌داند.
تنها بازیگران دولتی در این جنگ درگیر نیستند، بلکه نفوذگران وطن‌پرست نیز در این حملات علیه دشمنان شرکت می‌کنند. این هفته گروه‌های نفوذ همچون NewWorldHackers و Anonymous ارائه‌دهنده سرویس DNS Dyn را هدف قرار داده و پیامی برای روسیه داشتند و در همین ساعات نفوذگر معروف آمریکایی The Jester وب‌گاه امور خارجه روسیه را مخدوش کرد.

این حمله برای نفوذگر ماهر که یک نقص بر روی وب‌گاه پیدا کرده، خیلی سخت و پیچیده نیست و پورتال دولت روسیه را مورد بهره‌برداری قرار داده است.
The Jester وب‌گاه دولت روسیه را در مقابل حملات روسیه به نهادهای آمریکایی مورد هدف قرار داده است.
این نفوذگر مشهور به وب‌گاه وزارت روسیه دسترسی یافته و پیام زیر را در آن منتشر کرده است: «حمله به آمریکایی‌ها را متوقف کنید.»

او نوشته است: «رفقا! ما در برنامه‌نویسی وب‌گاه وزارت امور خارجه روسیه که به‌طور منظم برنامه‌ریزی شده بود، وقفه ایجاد کردیم تا پیام مهمی به شما بدهیم. از این کارها دست بکشید! شما ممکن است قادر باشید به کشورهای اطراف خودتان فشار وارد کنید ولی این آمریکاست! کسی تحت فشار قرار نمی‌گیرد!»
CNNmoney گزارش داد: «نفوذ به این وب‌گاه تبعاتی که به دنبال داشته این است که بازدیدکنندگان می‌توانند به پیام هشدار مدنی آمریکا با صدای کرکننده گوش کنند که تنُ آن بسیار بلند بوده و به همراه برنامه‌های ضروری آب و هوا پخش می‌شود.»

The Jester پیامی به رئیس‌جمهور پوتین ارسال کرد تا او را بخاطر دروغ گفتن در مورد دخالت نفوذگران روسی در حملات اخیر علیه سازمان‌های آمریکایی، سرزنش کند.
در گذشته این نفوذگر چندین عملیات علیه انجمن‌های برخط جهادی انجام داده بود. او به خبرنگار CNNMoney گفت او وب‌گاه دولت روسیه را در پاسخ به حمله‌ی گسترده‌ی DDoS به ارائه‌دهنده سرویس DNS Dyn انتخاب کرده است که این حمله‌ی DDoS اینترنت شهروندان در بخش بزرگی از آمریکا را قطع کرده است.

این نفوذگر گفته است: «من می‌خواستم آن‌ها را در یک چشم بهم زدن، تحت فشار قرار دهم و این تلقی که آمریکا ترسیده و هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد را متوقف کنم. من نمی‌توانم بنشینم و ببینم دارند به ما می‌خندند. الان ساعت ۴ صبح در مسکو و آخر هفته است و امیدوارم آن‌ها نتوانند این حفره را تا روز دوشنبه برطرف کنند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله‌ی نفوذگر آمریکایی به وب‌گاه دولت روسیه