۱۰گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیسیون‌ اروپا دیروز چندین حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده را شاهد بوده که باعث از کار افتادن کارگزارهای این سازمان شد. هرچند در زمان وقوع این حملات نقض داده‌ای رخ نداده است.

کمیسیون اروپا تایید که چنین حملاتی رخ داده ولی با اقدامات انجام شده توسط گروه امنیتی این کمیسیون، خرابی در پی نداشته است. اینک یکی از کارکنان این کمیسیون به منابع مختلف گزارش داده است که در طول این حملات منع سرویس توزیع‌شده کارگزارها برای چند ساعت خاموش شده و در عملکرد این سازمان اختلال بوجود آمده است. هنوز مشخص نیست که این خاموش شدن کارگزارها بخاطر وقوع این حملات بوده و یا اینکه مهندسان این سازمان در اقداماتی پیشگیرانه این کارگزارها را خاموش کرده‌اند.

سخنگوی این سازمان گفته است: «هیچ نقض داده‌ای اتفاق نیفتاده است و گروه امنیت ما توانسته این حمله را متوقف کند و اختلالی در سرویس‌های ما پیش نیامده است. تنها پیامد این حملات کاهش سرعت و کندی در ارتباطات بوده است.»
همان‌طور که در گزارش‌ها آمده، کمیسیون اروپا وقوع حمله‌ی DDoS را تایید کرده و در رایانامه‌ای که برای کارکنان داخلی خود ارسال کرده گفته است که سرعت ارتباطات اینترنتی ما در اثر این حمله بسیار کاهش یافته است.
یکی از کارکنان این کمیسیون گفته است: «کل بعد از ظهر را نتوانستیم کار کنیم بخاطر اینکه اینترنت دو بار و هر بار چند ساعت قطع شد.»

در حال حاضر گروهی که این حمله را انجام داده مشخص نیست ولی این کمیسیون اعلام کرده که بررسی‌ها را شروع کرده و در روزهای آتی اگر خبری بدست آمد آن را منتشر خواهد کرد. هرچند بعید به نظر می‌رسد کمیسیون اروپا این جزئیات را منتشر کند چرا که صدمات و قطعی اینترنت در اثر این حمله را انکار کرده است.

کارکنان این کمیسیون اعلام کردند که در این چند روز شاهد چنین حملاتی بوده‌اند و گروه CERT نیز به کمک گروه امنیت کمیسیون آمده بود تا از وقوع این حملات جلوگیری کنند.
یک منبع آگاه گزارش داده که علاوه بر ترافیکی که بر روی وب‌گاه این کمیسیون ارسال شده، دروازه‌ی شبکه‌ی این کمیسیون نیز هدف حمله قرار گرفته و این موارد باعث کندی سرعت ارتباطات کارکنان شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده علیه وب‌گاه و شبکه‌ی کمیسیون اروپا