پارلمان اتریش یک گروه نفوذ اسلامی در ترکیه را به نفوذ به وب‌گاه رسمی این پارلمان متهم کرده است. در اثر این نفوذ وب‌گاه رسمی پارلمان اتریش به مدت ۲۰ دقیقه از کار افتاده است.

این گروه نفوذ که «اصلان نفرلر تیم» نام دارد به گزارش سخنگوی پارلمان، حملاتی را علیه وب‌گاه آن‌ها انجام داده است. در وب‌گاه این گروهِ نفوذ اعلام شده که آن‌ها مدافعان میهن، اسلام، ملت و پرچمشان هستند و هیچ ارتباطی با سیاست ندارند.

این گروه روز یکشنبه در فیس‌بوک پستی را منتشر کردند که حاوی یک تصویر از صفحه‌ی وب‌گاه پارلمان اتریش بود که بارگذاری نمی‌شد. در این پست پیامی نیز ارسال شده و دلیل این حمله عقاید نژادپرستانه‌ی اتریش در قبال مسلمانان عنوان شده است. علاوه بر وب‌گاه پارلمان اتریش به‌نظر می‌رسد بانک مرکزی، فرودگاه و حزب دموکراتِ کرد در اتریش نیز هدف این حمله قرار گرفته‌اند.

پس از وقوع این حمله بررسی‌ها آغاز شده ولی هنوز مقامات آگاه نتایج آن را گزارش نکرده‌اند. هنوز مشخص نیست انجام این حمله توسط این گروه درست است یا خیر. هرچند این گروه ادعا کرده که این حمله را ترتیب داده است ولی بررسی‌ها برای یافتن حقیقت همچنان ادامه دارد.

وب‌گاه پارلمان اتریش در اثر حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده از کار افتاده است. درخواست‌های سیل‌آسا به سمت سرویس‌های این وب‌گاه ارسال شده و به مدت تقریباً نیم ساعت وب‌گاه از دسترس خارج شده است. همان‌طور که می‌دانیم مدت زمانی‌که یک وب‌گاه در اثر حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قطع می‌شود، نشان‌دهنده‌ی شدت حمله است. با مشاهده‌ی حمله‌ی این گروه، می‌توان حدس زد این حمله فقط یک هشدار بوده یا اینکه گروه ANT قدرت حملات شدیدتر را نداشته است. هرچند به‌نظر می‌رسد گزینه‌ی اول محتمل‌تر باشد.

این حمله پس از آن رخ داده که در سال گذشته با شکست کودتا در ترکیه، روابط بین ترکیه و اتریش خراب شده است. اتریش از آن زمان تاکنون، مخالف الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا است.

منبع: asis

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده به وب‌گاه پارلمان اتریش توسط نفوذگران تُرک