حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده، وب‌گاه الجزیره‌ی قطر را به زانو درآورد

شبکه‌ی خبری الجزیره مستقر در قطر، هفته‌ی گذشته اعلام کرد هدف یک حمله‌ و نفوذ بسیار جدی قرار گرفته است. به دنبال بحران‌ها و مسائلی که چند وقت اخیر بین کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس به‌وجود آمده است، نفوذگران ادعا می‌کنند که این شبکه‌ی خبری خبرهای دروغ و کذب را منتشر می‌کند و وب‌گاه این شبکه را همراه با زیرساخت‌های دیجیتال آن، هدف حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار داده‌اند.

این حملات برخط، سرویس‌های DNS را بر روی وب‌گاه الجزیره هدف قرار داده و باعث شده فرآیند ترجمه‌ی نام توسط این سرویس با شکست مواجه شود. حملات سرویس‌های داخلی و بخش وب‌گاه این رسانه‌ی خبری را تحت تأثیر قرار داه است ولی پخش برنامه‌های تلویزیونی همچنان به حالت عادی ادامه دارد.

یک محقق امنیتی گفت: «در حالی‌که هنوز ماهیت دقیق و تأثیرات این حملات بر روی وب‌گاه الجزیره مشخص و معلوم نیست، این حمله، آخرین نمونه از این سری نفوذها بوده و شواهد نشان می‌دهد که مهاجمان سایبری قصد ندارند در انجام چنین حملاتی از سرعت خود بکاهند.»

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.