شبکه‌ی خبری الجزیره مستقر در قطر، هفته‌ی گذشته اعلام کرد هدف یک حمله‌ و نفوذ بسیار جدی قرار گرفته است. به دنبال بحران‌ها و مسائلی که چند وقت اخیر بین کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس به‌وجود آمده است، نفوذگران ادعا می‌کنند که این شبکه‌ی خبری خبرهای دروغ و کذب را منتشر می‌کند و وب‌گاه این شبکه را همراه با زیرساخت‌های دیجیتال آن، هدف حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار داده‌اند.

این حملات برخط، سرویس‌های DNS را بر روی وب‌گاه الجزیره هدف قرار داده و باعث شده فرآیند ترجمه‌ی نام توسط این سرویس با شکست مواجه شود. حملات سرویس‌های داخلی و بخش وب‌گاه این رسانه‌ی خبری را تحت تأثیر قرار داه است ولی پخش برنامه‌های تلویزیونی همچنان به حالت عادی ادامه دارد.

یک محقق امنیتی گفت: «در حالی‌که هنوز ماهیت دقیق و تأثیرات این حملات بر روی وب‌گاه الجزیره مشخص و معلوم نیست، این حمله، آخرین نمونه از این سری نفوذها بوده و شواهد نشان می‌دهد که مهاجمان سایبری قصد ندارند در انجام چنین حملاتی از سرعت خود بکاهند.»

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده، وب‌گاه الجزیره‌ی قطر را به زانو درآورد