کارگزار مجازی Linode از روز کریسمس دچار حملات مکرر انسداد سرویس شده است. چندین روز است که مشتریان این سرویس دچار مشکل هستند.
این شرکت کمی قبل از کریسمس اطلاع داد: «ما اکنون از حملات انسداد سرویس که به مدیرت وب‌گا‌ه‌ها و مرکز داده‌های ما اثر گذاشته است آگاه هستیم. این پست به محض این‌که ما اطلاعات بیشتری کسب کنیم، به‌روزرسانی خواهد شد.»
در حالی‌که میلیاردها نفر برای جشن‌های آخر سال گرد هم آمده‌اند، توفان ترافیک شبکه سامانه‌هایLinode را در دالاس، تگزاس تحت تأثیر قرار داده است و قسمتی از وب‌گاه‌ آن را از کار انداخته است. در ساعت ۳ بعداز ظهر روز ۲۶ دسامبر به نظر می‌رسید امواج بسته‌های داده در حال از بین رفتن هستند، اما مهاجمان نظر خود را به سمت مراکز دیگر داده‌ی این شرکت معطوف کردند.
روز بعد مراکز داده‌ی Linode‌ در آتلانتا، جورجیا و نیوارک و نیوجرسی مورد حمله قرار گرفت – همچنان‌که مرکز داده‌ی میزبانی این شرکت در لندن مورد حمله قرار گرفته بود. آن‌گاه مهاجمان شروع به حمله‌ی مجدد به مرکز داده‌ی دالاس کردند، که به طور مؤثر به کارگزارهای مجازی مردم به صورت برخط تبدیل کردند.
آتلانتا، نیوارک و لندن یک روز بعد دوباره برخط شدند، اگر چه دو مرکز داده‌ی آمریکا به علاوه‌ی سومین مرکز در Fremont کالیفرنیا دوباره مورد حمله قرار گرفتند. بنابر اظهارات Linode اکنون به نظر می‌رسد که تنها مرکز دالاس است که مورد هجوم و حمله قرار دارد، که موجب کاهش عمل‌کرد آن گردیده است.
کسانی که این موضوع را مشاهده کرده‌اند از وضعیت linuxadmin و زیرمجموعه‌ی Webdev این شرکت شکایت کرده‌اند. کمی بعد از این وضعیت برخی از کاربران به حرکت از این سرویس به سمت سرویس‌های رقیب نظیر Vultr و DigitalOcean تهدید کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حمله‌ی سایبری به Linode