حمله‌ی سایبری به سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ

سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) اعلام کرده که قربانی حمله‌ی سایبری شده است. آن‌ها این مسئله را به گروه جاسوسی سایبری روسی، (Tsar Team (APT۲۸ نسبت می‌دهند.

طبق گفته‌های این سازمان، این گروه جاسوسی که با نام Fancy Bear هم شناخته‌ می‌شوند، به پایگاه داده‌‌ اداره‌ی مبارزه با دوپینگ و سامانه مدیریت (ADAMS) دسترسی پیداکرده‌اند. این گروه توانسته به مدارک محرمانه‌ی مربوط به چند ورزشکار، نظیر سایمون بایلز ژیمناست و خواهران تنیسور، ونوس و سرنا ویلیامز دسترسی پیدا کند.

اگرچه این مسئله به‌صورت رسمی توسط WADA تأیید نشده است، اما این سازمان پذیرفته که اطلاعات مهمی به دامنه‌های عمومی راه پیدا کرده است. این سازمان همچنین اضافه کرده است که عاملان حمله‌ی سایبری به WADA هشدار داده‌اند که هنوز در آغاز کار خود هستند و اسناد محرمانه‌ی بیشتری طبق گزارشات افشاء خواهد شد.

اولی ویر نیگلی ، مدیر کل سازمان طی اظهاراتی بیان کرد: « WADA از این شرایط بسیار پشیمان است و از تهدیدی که مدارک محرمانه‌ی ورزشکاران را در این عمل خرابکارانه نشانه گرفته، بسیار آگاه است. WADA این‌گونه حملات سایبری را که برای تضعیف WADA و سامانه‌ی جهانی ضد‌دوپینگ انجام می‌شود، محکوم می‌کند.»

این اخبار پیرامون صحبت‌های ماه گذشته‌ی WADA و دادگاه داوری ورزشی است. آن‌ها افشاء کرده بودند که توسط مجرمان سایبری مورد حمله قرارگرفته‌اند.

مگی دوراند، مسئول روابط عمومی WADA در گفتگو با Associated Press بیان کرد که در حال حاضر نیز نمونه‌هایی از رایانامه‌های فیشینگ به تعدادی از کاربران پایگاه‌داده مذکور ارسال شده است. مجرمان سایبری سعی داشته‌اند تا رایانامه‌ها را به‌عنوان پیامی رسمی نشان دهند و در آن‌ها درخواست به اشتراک‌گذاری جزئیات ورود کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.