همان‌طور که می‌دانیم حملات منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) بسیار مخرب و آزاردهنده هستند. با این‌حال، علاوه بر این مسائل، حتماً باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این حملات می‌توانند هزینه‌ی زیادی را نیز برای سازمان‌ها به دنبال داشته باشد. آن‌طور که تخمین زده شده است هزینه‌ی این حملات نزدیک به ۲.۵ میلیون دلار است.

یک محقق امنیتی می‌گوید: «در دنیای کنونی و فضای مجازی، حملات منع سرویس توزیع‌شده به یک روال و رویه‌ی معمول تبدیل شده‌اند. سؤالی که اینک باید از سازمان‌ها پرسید این است که چگونه برای مقابله با این حملات آماده شده‌اید؟ آیا برای شرایطی آماده شده‌اید که ممکن است مشتریان با شما تماس گرفته و بپرسند چرا وب‌گاه شما از حالت برخط خارج شده است؟»

در گزارشی که محققان در این زمینه ارائه کرده‌اند، نکات جالبی آورده شده است. از یک سو حملات منع سرویس توزیع‌شده از لحاظ اندازه و مقیاس بزرگ‌تر می‌شوند. تقریباً شدتِ نیمی از حملات، بیش از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه بوده است. در ۱۵ درصد از حملات نیز شدتی برابر با ۵۰ گیگابیت بر ثانیه گزارش شده است که این مقدار نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

تعداد ۱۰۱۰ سازمان که مورد حمله‌‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار گرفته بودند در مصاحبه‌ای شرکت داده شدند. در ۸۴۹ مورد از این سازمان‌ها نشان داده شد که نفوذگران مانند گذشته، صرفاً صنعت و یا حوزه‌ی خاصی را هدف قرار نمی‌دهند. هرچند با استفاده از ابزارهایی که در سطح وب تاریک برای انجام این نوع از حملات منتشر شده است، خیلی هم عجیب نیست که در اندازه‌ی این حملات شاهد رشد چشمگیری باشیم.

همان‌طور که اشاره شد، حملات منع سرویس توزیع‌شده بسیار پرهزینه هستند. ۴۳ درصد از سازمان‌ها گزارش کرده‌اند که به ازای هر ساعت از اجرای این حمله، نزدیک به ۲۵۰ هزار دلار از دست داده‌اند و تقریباً در وهله‌ی اول ۳ ساعت طول کشیده تا وقوع حمله را تشخیص دهند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حملات منع سرویس توزیع‌شده برای سازمان‌ها به‌طور متوسط ۲.۵ میلیون دلار هزینه در پی دارد