حملات فیشینگ در کمین المپیک ۲۰۱۶ ریو

محققان آزمایشگاه کسپرسکی نشانه‌هایی از حملات فیشینگ، کلاهبرداری‌های رایانامه‌ای و پیامک‌های هرزنامه را پیدا کرده‌اند که از عنوان‌های تجاری المپیک ۲۰۱۶ Rio de Janeiro برزیل تقلید می‌کنند.
این محققان گفته‌اند که عوامل پشت این تهدیدها دامنه‌های خود را با واژه‌هایی نظیر «ریو» و «ریو۲۰۱۶» ثبت کرده‌اند و گواهینامه‌های SSL ارزان قیمت را خریده‌اند تا نشان دهند که وب‎گاه آن‎ها معتبر است.

در این پست گفته شده است که مجرمان سایبری علاوه بر این رایانامه‌هایی جعلی فرستاده‌اند که ادعا می‌کنند کاربران در بخت‌آزمایی برنده شده‌اند و همچنین آگهی‌های دروغین تبلیغاتی تلویزیونی و دیگر محصولاتی نظیر قرص‌های جادویی را تبلیغ می‌کنند که در آن‎ها وعده داده شده مصرف‎کننده تبدیل به یک «قهرمان المپیک» می‌شود.
کاستین با ارسال یک رایانامه به Scmagazine.com گفته است که روش‌هایی وجود دارد که قربانیان از طریق آن‎ها مورد حمله این مهاجمان قرار می‌گیرند.
کاستین گفته است: ‌«کاربران ممکن است یک رایانامه مخرب یا فیشینگ دریافت کنند، برای مثال، ممکن است بر روی یک پیوند فیشینگ یا آگهی تبلیغاتی کلیک کنند و یا از یک ابزار جستجو استفاده کرده و یا از یک وب‌گاه جعلی فروش بلیط استفاده کنند».
او می‌گوید مؤثرترین روش کلاه‌برداری استفاده از وبگاه‌های فیشینگ است که خدمات فروش بلیط را شبیه‌سازی می‌کنند.
او می‌گوید:‌ «ارسال‌کنندگان فیشینگ می‌توانند اطلاعات کارت‌های بانکی را سرقت کنند و در نتیجه همه‌ی پولی را که به آن کارت اتصال دارند، به جیب بزنند. همچنین نوعی از کلاهبرداری‌ها شامل بدافزارهایی می‌شود که به رایانامه کاربر صدمه می‌زنند و آن را تبدیل به یک بات‌نت می‌کنند و یا به عنوان مثال به سرقت اطلاعات شخصی کاربران می‌پردازند».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.