۵متخصصان امنیتی می‌گویند مهاجمان بانک‌ها در حال گرایش به سمت روش‌های انفجاری برای دستیابی به ماشین‌های پرداخت پول نقد هستند.
گروه امنیت ATM در اروپا (EAST) گزارش می‌دهد که حملات دستگاه‌های خودپرداز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این گروه می‌گوید در شش ماه نخست سال میلادی ۲۰۱۶ تعداد ۴۹۲ مورد حمله انفجاری را شناسایی کرده است حال‌ آنکه در مدت مشابه سال قبل میزان این حملات ۸۰ درصد کمتر و ۲۷۳ مورد حمله گزارش شده بود. اکثر این حملات در اثر انفجار گاز بوده است اما در ۱۱۰ مورد هم از مواد منفجره جامد استفاده شده است.

مدیر اجرایی EAST، لاکمن گون ، می‌گوید: « افزایش چشم‌گیر در حملات انفجاری نگرانی زیادی را در صنایع اروپایی ایجاد کرده است، ‌چرا که چنین حملاتی می‌تواند خسارات زیادی به تجهیزات و ساختمان‌ها وارد کرده و جان انسان‌ها را نیز به خطر بیندازد. گروه تخصصی EAST در بخش حملات فیزیکی در حال کار بر روی تحلیل این حملات است تا راهکارهای مقابله با این نوع حملات را در اختیار صنایع و مقامات قانونی قرار دهد.»
حملات فیزیکی مرتبط با دستگاه‌های خودپرداز در نیمه اولیه سال ۲۰۱۶ به‌طورکلی ۱۶۰۴ مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

میانگین مقدار پولی که طی این حملات به سرقت رفته است به شرح زیر است:
– حملات Ram-Raid (با استفاده از خودرو سنگین) ۱۷۳۲۷ یورو
– حملات انفجاری ۱۶۶۳۱ یورو
– سرقت ۲۰۰۱۷ یورو

البته در مقادیر ذکر شده، میزان خسارات وارده به تجهیزات یا ساختمان‌ها که در اکثر موارد بیش‌تر از پول سرقت شده است، در نظر گرفته نشده است.
EAST می‌گوید حملات کلاهبرداری مرتبط با دستگاه‌های خودپرداز به‌طورکلی با ۲۸ درصد افزایش از ۸۴۲۱ مورد در نیمه ابتدایی ۲۰۱۵ به ۱۰۸۲۰ مورد در مدت مشابه ۲۰۱۶ رسیده است. کلاهبرداری‌های مرتبط با کارت بانکی ۲۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میزان خسارات وارده در اثر کلاهبرداری‌های دستگاه‌های خودپرداز با ۱۲ درصد افزایش از ۱۷۴ میلیون یورو در نیمه ابتدایی ۲۰۱۵ به ۱۵۶ میلیون یورو در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۶ رسیده است. استفاده از پین و تراشه تولید کارت‌های جعلی را از روی داده‌های به سرقت رفته سخت‌تر کرده است، اما این محدودیت‌ها در کارت‌های خارج اروپا هنوز ایجاد نشده است. کارت‌های تولید شده در آمریکا و آسیا و اقیانوسیه (به‌خصوص اندونزی) مورد توجه کلاهبرداران هستند. متخصصان می‌گویند تلاش‌های مرتبط با استفاده از بدافزارها و روش‌های مشابه در بخش‌های غربی اروپا در مقیاس کمی انجام می‌شوند. EAST گزارش می‌دهد که تعداد حملات منطقی ATM در نیمه ابتدایی ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ تنها ۵ درصد افزایش داشته و ۰.۴ میلیون یورو خسارت وارد شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حملات انفجاری علیه دستگاه‌های ATM خطرناک‌تر از بدافزارها