۵موزیلا این هفته برای iOS فایرفاکس Focus را منتشر کرد. این مرورگر بیش از پیش به حریم خصوصی کاربران هنگام مرور وب بر روی تبلت و گوشی هوشمند توجه دارد.

فارغ از اینکه از کجا مشغول مرور وب هستید، از روی رایانه‌ی شخصی یا گوشی هوشمند، همواره در معرض نقض حریم خصوصی و تهدیدهای ناشی از آن قرار دارید. با انتشار فایرفاکس Focus موزیلا تلاش دارد این نگرانی‌های حریم خصوصی را برای کاربران iOS کاهش دهد. در این مرورگر کاربر به راحتی می‌تواند ردِ جلسه‌های مرور خود را پاک کرده و یا ردیاب‌های برخط را غیرفعال نماید.

انتظار می‌رود برنامه‌ی جدید تجربه‌ی مرور سریع، رایگان و آسان را فراهم کند و با استفاده از این مرورگر کاربر می‌تواند ردیابی فعالیت‌های برخط خود را کنترل کند. فایرفاکس Focus به‌طور پیش‌فرض تبلیغات، تحلیل‌گرها، ردیاب‌های اجتماعی را مسدود می‌کند و دیگر نیازی به تغییر تنظیمات حریم خصوصی و کوکی‌ها نیست.

بهترین ویژگی مرورگر جدید فایرفاکس این است که کاربر می‌تواند با فشردن یک دکمه تمامی تاریخچه‌ی جلسات مرور خود را حذف کند. به‌طور مثال کاربر در هر جلسه‌ی مرور می‌تواند به جستجوی حلقه‌ی نامزدی، فهرست پروازهای مختف و یا کالاها بپردازد و همان‌جا مستقیماً با فشردن دکمه‌ی Erase که بالای صفحه قرار دارد، جلسه‌ی مورد نظر را حذف کند.
مسئولین موزیلا اعلام کردند نسخه‌ی فایرفاکس Focus با مسدود کردن تبلیغات و تحلیل‌گرها و ردیاب‌های برخط، مرور خصوصی را به کاربران ارائه می‌دهد و همچنین در این مرورگر حذف تاریخچه‌ی مرورها به‌طور باورنکردنی ساده است.

موزیلا می‌گوید به دلیل اینکه در این مرورگر ردیاب‌ها و تحلیل‌گرهای برخط به‌طور پیش‌فرض مسدود می‌شوند، کاربران در مرور وب با سرعت بسیار بالایی مواجه خواهند شد. این ردیاب‌ها و تحلیل‌گرهای برخط معمولاً سرعت بارگیری صفحات وب را پایین می‌آورند. با این وجود ممکن است وب‌گاه‌هایی وجود داشته باشد که براساس ردیابی کار کنند و بدون ردیابی برخط از کار بیفتند، در این شرایط کاربر می‌تواند از مرورگر فایرفاکس و یا سافاری استفاده کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حفظ حریم خصوصی کاربران iOS با مرورگر فایرفاکس فوکوس