رئیس پلیس فتا ایلام با اشاره به اینکه ظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی در عصر حاظر به همراه تحولات فضای مجازی تهدیداتی را بوجود آمده است؛ اظهار داشت :حفظ امنیت زیر ساخت های ارتباطی سازمان ها مهم و ضروری است.

سرگرد”علی عباسی کسانی” در جمع تعدادی از کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان ایلام اظهار داشت:.ظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی در عصر حاظر به همراه تحولات فضای مجازی تهدیداتی را بوجود آمده است.

وی افزود:امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت،پست الکترونیک ،پیام های کوتاه ،چت روم ها،وب سایت ها و بازی ها،روش هایی را برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده است.

سرگرد کسانی تصریح کرد:تهدیدات فضای سایبر می تواند برای سازمانها بسیار خطرناک باشد چراکه بسیاری از کلاهبرداران سایبری اقدام به نفوذ از طریق شبکه و با استفاده از شناسایی نقاط ضعف و باگ های موجود در مسیر اتصال شبکه سازمانها به اینترنت یا اینترنت می نمایند و با روش های مرسوم هک و نفوذ مانند استفاده از سخت افزار هایی مانند کیلاگر اقدام سرقت داده های حساس سازمان ها می کنند.

رئیس پلیس فتا در ادامه بیان داشت : در همین راستا کارگاه آموزشی بررسی آسیب ها وتهدیدات فضای مجازی در محل سالن همایش اداره آب و فاضلاب شهرستان ایلام و با حضور تعداد ۱۵ نفر کارشناسان it برگزار شد.

وی گفت: در این کلاس اموزشی در رابطه با چالش پیش رو فضای سایبر، و روش های کشف و پیشگیری از حملات سایبری مطالبی توسط کارشناس مربوطه ارائه شد.

این مقام انتظامی گفت: توصیه ما به سازمانهای متصل به شبکه اینترنت و اینترانت این است که حتما پیکربندی انجام شده در شبکه ادارات را با رعایت کلیه تنظیمات امنیتی و استفاده از فایروال های قوی تعبیه شده در مسیر اتصال شبکه ها به اینترنت می تواند تا حدی از نفوذ غیر مجاز هکر ها جلوگیری به عمل آید.

سرگرد کسانی در پایان گفت: پلیس فتا آماده مقابله با جرایم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش یا با شماره تلفن های ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴۱ تماس حاصل نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حفظ امنیت زیر ساخت های ارتباطی سازمان ها مهم است