شرکت اپل علام کرده است هشت برنامه کاربردی مربوط به مدیریت پول مجازی بیت‌کوین را که مشکوک به نظر می‌رسیدند و برخی از کاربران آن‌ها را به سرقت وجوه خود متهم کرده بودند حذف کرده است.
برنامه‌های کاربردی مذکور عبارت‌اند از:

    GreenAddress
    Simple Bitcoin Wallet
    Simple Bitcoin Wallet TM
    GreenBits Bitcoin Wallet
    Bitcoin Wallet
    Bitcoin Armory Wallet
    Blockchain-Office Bitcoin Wallet
    BitcoinCore-Bitcoin Wallet

 یکی از کارکنان Breadwallet پس‌ازاینکه پی برد برخی افراد از آیکون و نام شرکت او استفاده کرده‌اند تا یک برنامه کاربردی تقلبی را ایجاد کنند که به‌عنوان برنامه کاربردی رسمی iOS شرکت Breadwalle عرضه شود نام این برنامه‌ها را افشا کرد.
فرد مذکور با نام کاربری breadwallet_dan در Reddit نوشت: «یک برنامه کاربردی جعلی با استفاده از نام و آیکون مشابه برنامه واقعی Breadwallet از فرآیند بازنگری اپل عبور کرده و در ۲۹ جولای به فروشگاه اپل افزوده شده است. ما بلافاصله اقدام کردیم و آن‌ را حذف نمودیم. هرچند که تعدادی از کاربرانی که سهواً برنامه کاربردی جعلی را بارگیری کرده بودند سرقت وجوه خود توسط این برنامه را گزارش کرده‌اند.»
پس‌ از اینکه او وجود ابزار همزاد پرسروصدای Breadwallet را گزارش کرد، اپل‌استور (فروشگاه برنامه کاربردی iOS) را برای بررسی وجود برنامه‌های تقلبی مشابه با برنامه‌های کاربردی رسمی شرکت خود جستجو کرد و بدین ترتیب هشت برنامه کاربردی که نام آن‌ها در بالا ذکر گردید را کشف کرد.
تمام این برنامه‌های کاربردی به‌منظور تأیید در جهت هم‌نامی با برنامه اصلی، در تلاشی آشکار برای فریب دادن کاربران، از بخش‌هایی از کد منبع Breadwallet یا علائم بصری آن استفاده کردند.
مشخص نیست که آیا این برنامه‌های کاربردی موجب سرقت وجوه شده‌اند، اما تقریباً واضح است که افرادی که در پس این تقلب‌های آشکار وجود دارند دغدغه‌ی منفعت کاربران را در سر ندارند.
برنامه‌های کاربردی تقلبی مشکل بزرگی برای هر دو شرکت اپل و گوگل محسوب می‌شوند. در همین هفته شرکت سازنده ضدبدافزارِ Dr.Web به کاربران اخطار داده بود که فردی دو برنامه کاربردی تقلبی Dr.Web را در iTunes بارگذاری کرده است.

 
         منبع: asis
        
        درباره نماد امنیت وب

        “نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

حذف برنامه‌های کیف پول بیت‌کوین از اپل‌استور در پی گزارشِ کاربران مبنی بر سرقت اعتبار