۷نگران نباشید! جولیان آسانژ زنده است و نفس می‌کشد، اما ظاهراً اتصال اینترنتی او مرده است.
در ساعات آغازین امروز، ویکی‌لیکس در توییتی اعلام کرد که اتصال اینترنتی بنیان‌گذارش، جولیان آسانژ، توسط یک «حزب دولتی» ناشناس قطع شده است.
این سازمان ناسودبر فقط اعلام کرد که «طرح‌های احتمالاً مناسبی را شروع کرده است»؛ ویکی‌لیکس هیچ توضیح دیگری در این رابطه نداد.
این توییت، بعد از ارسال توییت‌های سه‌بخشی مرموز ویکی‌لیکس که هر یک حاوی ۶۴ نویسه کد هستند، ارسال گردید. این توییت‌ها باعث شدند شایعه‌ی «مرگ آسانژ» بر سر زبان‌ها بیافتد.
در واقع این توییت‌ها به اکوادور، وزیر امور خارجه‌ی آمریکا جان کری، اداره‌ی امور مشترک‌المنافع و خارجه‌ی انگلستان اشاره دارند.
علاوه بر این، یکی از کاربران Reddit بیان داشت که این توییت‌ها شامل «هش‌هایی» است که به منظور حصول اطمینان از این موضوع به کار می‌روند که اطلاعاتی که در آینده توسط ویکی‌لیکس افشاء خواهند شد معتبر می‌باشند. ویکی‌لیکس این هش‌ها و عبارات درهم‌سازی شده را توییت کرده است. این متن‌ها گذرواژه‌هایی برای از گشودن قفل پرونده‌ها نیستند، بلکه یک اثر انگشت دیجیتالی به منظور تأیید صحت اخبار منتشره می‌باشند.
هچنین، هدف این کدهای ۶۴ نویسه‌ای به احتمال زیاد نوعی «پیش‌-تعهد» است، در واقع پیش‌-تعهد عملی در رمزنگاری و برای ارائه‌ی مدرکی مبنی بر آن است که هرگونه سند منتشرنشده‌ای با این رمزنگاری دست‌کاری نخواهد شد.

هدف بعدی ویکی‌لیکس کیست؟ جان کری؟
در نخستین توییت پیش‌-تعهد ویکی‌لیکس از جان کری یاد شده است، همان‌طور که می‌دانید جان کری سیاست‌مدار حزب دموکرات است که در حال حاضر پست وزارت امور خارجه‌ی آمریکا را بر عهده دارد.
بنابراین، این احتمال وجود دارد که ویکی‌لیکس پس از انتشار رایانامه‌ی مورد نفوذ واقع‌شده‌ی کمیته‌ی ملی حزب دموکرات آمریکا در ماه جولای، و بعد از آن رایانامه‌های مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون یعنی جان پودستا، در صدد انتشار رایانامه‌های کری باشد.
مشاور اسبق ترامپ، راجر استون، که به خاطر سخن‌رانی‌های صریح خود مشهور است، به تازگی در توییتی عنوان کرد: «اگر جولیان آسانژ سکوت نکند، عواقب ناخوشایندی جان کری را تهدید خواهد کرد.»
کاربران بسیاری در انجمن‌های گفت‌وگوی برخط مختلف حادثه‌ی قطع اینترنت جولیان آسانژ را با افشاسازی‌های اخیر وی در مورد کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون بی‌ارتباط ندانسته‌اند. و مانند همیشه، دار و دسته‌ی کلینتون بر این عقیده‌اند که ویکی‌لیکس با روسیه هم‌کاری می‌کند تا دونالد ترامپ به قدرت برسد؛ کسی چه می‌داند، شاید واقعاً «حزب دولتی» آمریکا پشت اقدام اخیر باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جولیان آسانژ زنده است اما به اینترنت دسترسی ندارد!