محققان می‌گویند که ‌ممکن است اقتصاد برزیل دچار رکود شود، اما شبکه‌های زیرزمینی مجرمان برخط، با نفوذگران سرحال و تالارهای پر رونق در حال مسابقه با یک‌دیگر هستند.
مقاله‌ی ترندمیکرو آخرین مجموعه از سری مقالاتی است که به در ماه‌های اخیر به بررسی اقتصادهای برخط محلی مرتبط با جرم و جنایت در مناطقی همچون آمریکای شمالی، ژاپن، چین، روسیه و آلمان می‌پردازد.
اما کشورهای آمریکای جنوبی مورد هجوم جنایت‌کاران در جوامع برخط خود قرار گرفته‌اند و این جنایت‌کاران هنگامی که حساب‌های بانکی کاربران را با بدافزارها به صورت آشکار با موفقیت کامل خالی می‌کنند، ترسی از رسوایی ندارند.
این افراد شامل توسعه‌دهندگانی می‌شوند که به دنبال کسب درآمد در اقتصاد درهم این کشورها هستند. جوانی که لرد فنیکس خوانده می‌شود شاید پادشاه نسل جدید این کلاهبرداران باشد که با نوشتن صد تروجان در سال گذشته، دبیرستان را به پایان برد و اکنون در اوایل دهه‌ی سوم زندگی خود به فعالیت می‌پردازد.
تیم ترندمیکرو می‌گوید: «سریع‌ترین مسیر برای رسیدن به تبه‌کاران فوق ستاره را می‌توان آمریکای لاتین دانست، به ویژه در برزیل.»
«فعالیت‌های مجرمانه‌ی تبه‌کاران سایبری در برزیل به اندازه‌ی دیگر کشورهای آمریکای شمالی مورد مجازات قرار نمی‌گیرند و از این رو مجرمان سایبری در برزیل به صورت عمومی فعالیت‌های خود را ترویج می‌کنند.»
«مجرمان سایبری در برزیل کاملاً بی‌پروا هستند و ترسی از این ندارند که مجریان قانون نام آن‌ها را بدانند و در ارتباط با فعالیت‌های غیرقانونی به صورت برخط افشاء کنند.»
در برزیل برای کمک به ورود تازه‌کاران به انجمن‌های جرم و جنایت برخط یک دوره‌ی آموزشی سه‌ماهه به صورت پیوسته ارائه می‌شود. دانش‌آموزان با هزینه‌ی ۷۰ دلار یاد می‌گیرند که چگونه به پایگاه داده‌ها حمله کنند، به راه‌اندازی یک بات‌نت و بدافزار بپردازند و به سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری پایان به پایان برای بیرون کشیدن پول از حساب قربانیان بپردازند.
دوره‌های متوسط ساخت بدافزار به کارآموزان یاد می‌دهد که چگونه به ساخت crypterها بپردازند تا بتوانند بدافزارها را از چشم سامانه‌های ضدبدافزاری پنهان کنند.
آموزش کامل فیشینگ، تغییر DNS، و بدافزارهای کلیدساز نیز از جمله پیشنهادهایی است که در سراسر انجمن‌های تبه‌کاران در برزیل عرضه می‌شود.
کلاهبرداران می‌توانند در تمام مدت با پرداخت مبلغی کمتر از ۱۵۰ دلار به مدت دو هفته به پنل‌های فروش بانک‌های مورد نفوذ دسترسی یابند که در آن‌ها تا هفتاد کارت اعتباری در روز عرضه می‌شوند.
آن‌ها تنها به عرضه‌ی بدافزارهای بانکی نمی‌پردازند بلکه خدمات جست‌وجوی غیرقانونی اطلاعات شخصی نیز در زمره‌ی پیشنهادهایی است که این تبه‌کاران ارائه می‌کنند، و شامل کالاها و مدارک تقبلی، فروش دستگاه‌های نفوذکننده به خودپردازها، و باج‌افزارهای محلی شده است.
خدمات جست‌وجوی آن‌ها ادعا می‌کند که می‌تواند به سامانه‌ی پلاک خودروها و سامانه‌ی کارت سلامت نیز دسترسی داشته باشد.
نرم‌افزارهای مخرب اندرویدی نیز به لطف دلیل ضریب نفوذ ۱۴۲ درصدی تلفن‌های هوشمند در برزیل یکی از بخش‌های پر رونق این بازارهای برخط درآمدزا هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جولان کلاهبرداران سایبری در صحنه‌ی اقتصاد برزیل