جنگ سایبری علیه آلمان توسط گروه نفوذ APT۲۸ آغاز شده است

به گزارش سرویس اطلاعاتی آلمان، گروه APT۲۸ که با نام Fancy Bear نیز شناخته می‌شود، جنگ اطلاعاتی را علیه آلمان و سایر کشورهای غربی آغاز کرده است.

سازمان اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به جنگ سایبری علیه آمریکا و دولت‌های غربی متهم کرده است و مدعی است که نفوذگران تحت حمایت دولت روسیه، سرویس‌های اطلاعاتی حزب دموکرات و سایر سازمان‌های سیاسی در سراسر جهان را هدف قرار داده‌اند.
رئیس وزارت دفاع آلمان هفته‌ی گذشته هشدار داده که هدف بعدی نفوذگران روسی دولت آلمان است. او مدعی شده که نفوذگران روسی در تلاش هستند با تشکیل پویش‌هایی در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کنند.

در ۱۸ آذر ماه مقامات آلمانی هشداری را در خصوص افزایش تبلیغات و پویش‌های نفوذ روسی صادر کردند. رئیس سازمان BfV در بیانیه‌ای گفته است: «ما شاهد افزایش جاسوسی‌ها و حملات سایبری هستیم که این حملات می‌تواند دولت آلمان، اعضای پارلمان و کارکنان احزاب دموکراتیک را در معرض خطر قرار دهد.»

به نظر می‌رسد هدف نفوذگران روسی گسترش عدم‌قطعیت و تقویت گروه‌ها و احزاب افراطی با هدف تضعیف و بی‌ثبات کردن جمهوری فدرال آلمان است. رسانه‌های اجتماعی در حال تبدیل شدن به میدان جنگ هستند و سازمان BfV افزایش فعالیت‌های تبلیغاتی به عنوان بخشی از عملیات روانی و حملات فیشینگ را مشاهده کرده است.

در اسفند ماه کارشناسان امنیتی ترندمیکرو که عملیات بلندمدت گروه APT۲۸ را دنبال می‌کردند، کشف کردند که جاسوسان روسی، حزب صدر اعظم آلمان، مرکل را هدف قرار داده‌اند. برخی از کارشناسان امنیتی معتقدند که حمله به مسیریاب‌ها و قطعی اینترنت در آلمان نیز توسط روسیه انجام شده است.

مرکل در اظهارنظری گفته است: «چنین حملاتی تحت عنوان دکترین روسیه شناخته می‌شود و ما روزانه به چنین حملات عادت کرده‌ایم و باید یاد بگیریم با آن مقابله کنیم.» سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، بعد از شروع بحران‌های اوکراین، افزایشی را در تبلیغات برخط روسیه در آلمان مشاهده کرده‌اند.

با این‌حال سرویس اطلاعاتی آلمان گروه APT۲۸ را عامل اصلی این نفوذها و حملات سایبری می‌داند. اطلاعاتی که در حملات سایبری توسط این گروه به سرقته رفته است، در طول انتخابات برای بی‌اعتبار کردن سیاستمداران آلمانی به کار گرفته خواهد شد. در طرف دیگر، کرملین تمامی این اتهامات را رد کرده و از آمریکا در خصوص تهدیدات سایبری توضیح خواسته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.