یک گروه نفوذ که اخیراً اعلام کرده بود کنترل میلیون‌ها حساب iCloud را در دست دارد و برای حذف نکردن اطلاعات این حساب‌ها از شرکت اپل باج درخواست کرده بود، روز جمعه اعلام کرد که باجِ درخواستی آن‌ها پرداخت شده است. با این‌حال یک کارشناس بیت‌کوین می‌گوید این موضوع ساختگی و جعلی است.

گروه نفوذ خانواده‌ی جرائم تُرک ماه گذشته در صدر خبرها قرار گرفته بود و اعلام کرد کنترل بیش از ۷۰۰ میلیون حساب icloud.com ،me.com و mac.com را در دست دارد. آن‌ها شرکت اپل را تهدید کرده بودند که اگر باج درخواستی آن‌ها را پرداخت نکند، تمامی اطلاعات این حساب‌ها را حذف خواهند کرد.

روز جمعه، این گروه نفوذ در توییتی اعلام کرد که مبلغ ۴۸۰ هزار دلار را در قالب بیت‌کوین دریافت کرده است. برای اثبات این موضوع نیز یک پیوند مربوط به انجام تراکنش در کیف پول Blockchain.info را منتشر کرد. پیش از ارسال توییت در مورد پرداخت باج، گروه نفوذ در توییت دیگری اعلام کرده بود: «ما با مذاکره با شرکت اپل به توافق رسیده‌ایم.»

با این حال یک کارشناس حوزه‌ی بیت‌کوین می‌گوید، پیوندی که نفوذگران منتشر کرده‌اند مربوط به یک عملیات داخلی در خزانه‌ی بیت‌کوین است. این محقق اعلام کرد این تراکنش بخشی از فرآیند داخلی واریز پول در یک بازار بیت‌کوین کره‌ای بوده است.

شرکت اپل در مورد این مسائل هیچ اظهارنظری نکرده و قبلاً اعلام کرده هیچ‌گونه نقض داده‌ای در سرویس‌های این شرکت رخ نداده است. اپل گفته است گواهی‌نامه‌هایی که در اختیار نفوذگران قرار گرفته به احتمال زیاد، از نقض داده در سرویس‌های دیگر بدست آمده است. محققان امنیتی نیز گفته‌ی اپل را تأیید کرده‌اند و معتقدند این گروه نفوذ در ادعای خود اغراق کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جعل تراکنش بیت‌کوین برای نشان دادن پرداخت باج توسط اپل به نفوذگران iCloud