skuzi 300 , miglior , leonardo , vibrize , shesir این روزها کاربران باید هوشیارتر از قبل عمل کنند زیرا راه‌های جاسوسی بیشتر شده است. وقتی سرگرم کار خود هستید نباید فراموش کنید که ممکن است بخش‌های تجاری، تلفن همراه، مرورگر و هر چیزی که فکرش را بکنید مشغول جاسوسی راجع به شما باشند؛ این بار پای جاسوس دیگری در میان است: تلویزیون هوشمند!
بله، شما دیگر بایست در مورد تلویزیون خودتان هم نگران باشید، زیرا یکی از بزرگ‌ترین سازندگان تلویزیون‌های هوشمند در دنیا، یعنی ویزیو دست به چنین کاری می‌زند. کاشف به عمل آمده که ویزیو اطلاعات کاربرانش را از طریق ۱۱ میلیون تلویزیون هوشمند جمع‌آوری می‌کند و سپس آن‌ها را بدون رضایت صریح کاربرانش به اشخاص ثالث می‌فروشد. خبر خوب این است که این سازنده‌ی سخت‌افزارهای سرگرمی خانگی به خاطر این عمل ناپسند جریمه‌ی سنگینی شده است.
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بیان داشت که ویزیو از طریق قابلیت Smart Interactivity خود تقریباً در مورد تمامی کاربران تلویزیون‌های هوشمند ویزیو جاسوسی کرده است و به جای رد این اتهام با پرداخت جریمه‌ی ۲٫۲ میلیون دلاری برای حل و فصل این شکایت موافقت کرده است.
ویزیو برای حل و فصل این پرونده با توقف هرگونه ردیابی، افشای نحوه‌ی جمع‌آوری اطلاعات توسط تلویزیون‌هایی تولیدی‌اش، و نیز به دست آوردن رضایت مشتریان قبل از جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به نمایش موافقت کرده است.
علاوه بر این، این شرکت بایست بیشتر اطلاعاتی را که جمع‌آوری کرده پاک کند و یک برنامه‌ی حفظ حریم خصوصی را تدارک ببیند که این برنامه قادر به ارزیابی عمل‌کرد ویزیو و شرکایش باشد.
ظاهراً این سازنده‌ی تلویزیون‌های هوشمند برنامه‌ی ردیابی داده را بدون اطلاع دادن به کاربرانش یا کسب رضایت آن‌ها و برای جمع‌آوری و نمایش عادات مشاهده‌ی ۱۱ میلیون مورد از تلویزیون‌های هوشمند خود نصب کرده است.
علاوه بر این، این شرکت آدرس IP هر خانوار، نقاط دسترسی نزدیک، و کد پستی را جمع‌آوری می‌کند، سپس این اطلاعات را با شرکت‌های شخص ثالث به اشتراک می‌گذارد؛ این شرکت‌ها نیز اطلاعات دریافتی را برای تبلیغات مورد استفاده می‌نمایند.
ظاهراً این نرم‌افزار جمع‌آوری داده با جمع‌آوری مجموعه‌ای از پیکسل‌های صفحه‌نمایش در هر لحظه کار می‌کند، سپس این داده‌ها را با پایگاه داده‌ای از فیلم‌های شناخته‌شده، نمایش‌های تلویزیونی، و آگهی‌های تبلیغاتی و سایر قالب‌های ویدئویی مقایسه می‌کند. این عمل شناخت خودکار محتوا نامیده می‌شود.
ویزیو همچنین تاریخ، زمان، کانال نمایش تلویزیونی، و این‌که آیا شما برنامه‌ی مورد نظر را به‌صورت زنده یا ضبط‌شده مشاهده کرده‌اید ثبت می‌کند و همه‌ی این اطلاعات را گردآوری کرده و با آدرس IP شما تطبیق می‌دهد.
با این اطلاعات، هر کسی می‌تواند شما و عادات شما را در تماشای تلویزیون بشناسد؛ ویزیو این کوه اطلاعات را از طریق فروش به تبلیغ‌کنندگان و سایر نهادها به پول نقد تبدیل می‌کند.
با این حال ویزیو با کنار گذاشتن ردیابی‌های غیرمجاز موافقت کرده است و به زودی شیوه‌های جمع‌آوری عادات تلویزیونی را فاش می‌کند و قبل از دست زدن به چنین اقداماتی حتماً رضایت کاربران خود را جلب خواهد کرد.

چگونه می‌توانید مانع جاسوسی تلویزیون هوشمند خود شوید؟
برای بررسی این‌که آیا تلویزیون هوشمند شما در موردتان جاسوسی می‌کند یا خیر، منوی تنظیمات ویزیو را باز کنید یا مستقیماً سراغ برنامه‌ی HDTV Settings رفته و بررسی کنید که آیا گزینه‌ی Automated content recognition یا ACR فعال است یا خیر. اگر این گزینه باز است آن را خاموش کنید.

منبع: asis

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جریمه‌ی ۲٫۲ میلیون دلاری یک سازنده‌ی تلویزیون‌های هوشمند متهم به جاسوسی