شرکت‌های امنیتی با رقابتی از جانب ردموند مواجه شدند.
مایکروسافت شکل جدیدی از سامانه‌ی‌ امنیتی را اواخر امسال بیرون خواهد داد که بر روی متوقف کردن حملات به محض شروع تمرکز می‌کند.
این سامانه که Windows Defender Advanced Threat Protection نام دارد،‌ روی سامانه‌‌های رایانه‌ای تمرکز می‌کند که به دنبال نشانه‌های وقوع حمله می‌باشند. اگر کسی سعی در شکست قفل ورودی داشته باشد، این نرم‌افزار به مدیر IT هشدار داده و مختصر و مفید بهترین راه کاهش حمله و قفل کردن اطلاعات را ارائه می‌دهد.
هنریک پیترسون مدیرIT در TDC در بیانیه‌ای مختصر گفت: «اجرای برنامه‌ی مذکور اطلاعاتی باورنکردنی‌ در مورد چند آسیب‌پذیری امنیتی را در شبکه‌ به ما می‌دهد که بتوانیم بلافاصله اقداماتی انجام دهیم و هم‌چنین سامانه‌ امنیتی‌مان را به‌روزسانی کنیم.»
مایکروسافت در حال حاضر این سامانه‌ را با ۵۰۰ هزار کاربر آزمایش می‌کند و قبل از راه اندازی آن را به طور دقیق میزان‌سازی می‌کند. این سامانه‌ فقط برای کاربران ویندوز ۱۰ قابل اجراست و در حالت پیش‌فرض خاموش خواهد بود و با دریافت هزینه‌ی وجه اشتراک فعال می‌شود.
تیم رینز مدیر بخش امنیتی مایکروسافت گفت که هیچ دلیل فنی برای این وجود ندارد که چرا این نرم‌افزار روی ویندوز ۷ یا ۸٫۱ قابل اجرا نیست، اما اساساً برای ویندوز ۱۰ ایجاد شده است به طوری که کاربران بتوانند از ویژگی‌های امنیتی هرچه پیشرفته‌تر این سامانه‌ی‌ عامل جدید بهره ببرند.
وی توضیح داد که برای شتاسایی برنامه‌های حمله، این سامانه‌ی‌ جدید اطلاعات را از ۱٫۲ میلیارد حس‌گر مایکروسافت می‌گیرد، اصولاً روی رایانه‌هایی در سرتاسر جهان که این برنامه روی آن‌ها اجرا شده است، و آن‌ها را با یک کنسول مرکزی تأمین می‌کند که توسط بهترین متخصصان امنیتی اجرا شده‌ است.
در آینده خواهیم دید که این سامانه‌ چگونه کار خواهد کرد، چرا که این برنامه نوعی کد است که می‌تواند مهره‌های مدیران IT را با تشخیص‌های اشتباه تحریک کند. اما ردموند مطمئن است که این سامانه‌ به درستی هرچه تمام‌تر عمل خواهد کرد و اگر همین‌طور شود شرکت‌های امنیتی رقیب با مشکل مواجه خواهند شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جدیدترین پیشرفت مایکروسافت در زمینه‌ی ردیابی رخنه؛ البته فقط برای ویندوز ۱۰