تور بزرگ‌ترین شبکه‌ی برخط گمنام است که به مردم اجازه‌ی پنهان‌سازی هویت برخط خود را می دهد؛ این سازمان ناسودبر به زودی اقدام به اجرای «برنامه‌ی تشویقی پیدا کردن خطا برای آن دسته از افرادی خواهد نمود که موفق به کشف حفره در نرم‌افزارهای این شرکت گردند.
این برنامه‌ی تشویقی، حین «وضعیت پیازی» که مربوط به پروژه‌ی تور است در همایش بی‌نظمی ارتباطات در هامبورگ آلمان، عنوان شد.
برنامه تشویقی کشف خطا، شامل جوایز نقدی می-باشد که توسط شرکت‌ها و یا سازمان‌ها به رخنه‌گرها و پژوهش‌گرانی که آسیب‌های امنیتی مهم را در وب‌گاه یا محصولات این شرکت ها پیدا کرده و مسئولانه آن‌ها را فاش نمایند، اهدا می‌شود.
برنامه‌ی کشف خطاها در واقع به منظور ترغیب پژوهش‌گران و رخنه‌گرها به کشف و گزارش آسیب‌های موجود، طراحی شده تا در سمت مقابل از این مشکلات توسط آنان سوءاستفاده نشود.
به گزارش مادر برد، نیک متیوسن، یکی از بنیان گذاران پروژه‌ی تور در مورد برنامه‌ی تشویقی کشف خطا اظهار داشت: «ما از آن‌هایی که سال‌ها کدهای ما را بررسی می‌کردند سپاس‌گذاریم، اما تنها راه ادامه‌ی بهبود عمل‌کرد، اتفاده از افراد بیشتری است… این برنامه مردم را به بررسی کدهای ما و کشف عیوب آن و کمک به بهبود آن‌ها، ترغیب خواهد کرد.»

برنامه‌ی تشویقی کشف خطا در سال جدید کلید خواهد خورد
پروژه‌ی تور، تحت تاثیر تعدادی از شرکت های بزرگ فن‌آوری مانند: فیس‌بوک، گوگل، پی‌پال و موزیلا که هزاران دلار برای کشف خطا جایزه می‌دهند، صورت گرفت.
اخیراً، هواپیمایی آمریکا، به عنوان اولین شرکت هوایی با اقدام به اجرای برنامه‌ی تشویقی کشف خطا، در سطر اخبار قرار گرفت. این شرکت به پژوهش‌گران و رخنه‌گرها، میلیون ها مایل سفر هوایی پی ‌در پی جایزه می‌دهد.
برنامه‌ی تشویقی کشف خطا، می تواند ناشی از اتفاق ماه گذشته باشد، درست زمانی که تور پلیس FBI را به پرداخت یک میلیون دلار به پژوهش‌گران دانشگاه کارنگی‌ملون برای شناسایی کاربران تور و فاش‌کردن آدرس های IP آنان، متهم نمود.
این در حالی است که پلیس FBI این ادعا را تکذیب می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

جایزه‌ی تور برای نفوذگر موفق